Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

AŞKI TARİF EDELİM Mİ ?

AŞKI TARİF EDELİM Mİ ? Empty AŞKI TARİF EDELİM Mİ ?

Mesaj  Admin Paz Ara. 19, 2010 9:01 pm

AŞKI TARİF EDELİM Mİ ?

Aşkı tarif edelim kendimizce. Aşk nedir ne değildir ile başlayalım. Aşk, sevgi, arzu birbirine çok karıştırılıyor bence. Arzulamak yani şehvetle istemek aslında ne sevgidir ne de aşk. Sevgide de bir alışkanlık, bir güven, bir kıskançlık, bir sahiplenme vardır. Aşk çok farklı bir şeydir. Aşkta ulviyet vardır, Arzulamakta ise süfliye. Sevgide her ikisinden bir karışım vardır.

Aşkta erkek-dişi ikilemi kalkmıştır. İnsan da birleşilmiştir. Bedensel dürtüler aşka sed çekemez. Hormonlar kurumuş gibidir aşkta. Sahiplenme olmadığı için kaybetme korkusu da yoktur aşkta. Beklentileri olmadığı için hırsta yoktur aşkta beklentiler olmayınca küsmek darılmakta yoktur. Hele iyi gün dostluğu hiç yoktur aşkta. Aşk güneşi kalbe sığdırabilmektir ve yanmamaktır. Aşkta korkular, arzular, hırslar, kuruntular, tamahkarlıklar, hevesler yanar, külleri savrulur dört bir yana. Aşk süt gibidir hem susuzluğu giderir hem de besler. Su yazın aranırda kışın istenmez. Ateş de kışın aranır da yazın kaçılır. Süt yaz kış içilir. Aşkta güneş hiç batmaz karanlık hiç çökmez. Kalb gözü öyle bir uyanmıştır ki bırakın uykuyu esneme bile olmaz.

Sevgide aşkın ulviyetinden izler vardır. İnsan da buluşulmuş birleşilmiştir dedik. İnsan sevgisi kalbinde mutlaka vardır ve o sevgi bir çiçek gibidir. Emek ister güneş ister sevgi. Yardım ederken kadına veya erkeğe değil insana yardım eder aşk ehli. Aslında onun önemsediği halka hizmet Hakka hizmet anlayışıdır. Anası, atası, çocukları, karısı-kocası kudsaldır gönlünde. Onlar için ölümü göze alır.

Çanakkale de mermilere kelebekler gibi uçan toprağa düşenler, mürşidine ömrünü hibe edenler, Veysel Karani misali anasını başına taç yapanlar, bir Ebu Bekir düşünün ki, mağarada yılan yuvalarını ayağıyla kapayan, Rasulallah aşkına nice işkenceye zulme katlananlar. Ve zulmün ateşinin gül bahçesine döndüğü bir Hz İbrahim.

Evet bana aşk nedir diye sorarsanız, ateşi suya çevirebilmek, zulmü sefaya döndürebilmektir aşk. Her derde sıkıntıya çileye EYVALLAH diyebilmektir. Enişi yokuşu düzlemek, sıcağı souğu nötrlemek, acıyı tatlıyı bir yapabilmektir aşk. Ne kadınlar var 10 yıl 20 yıl çeşitli sebeplerden ayrı düştüğü kocasına ilk günlerinde verdiği sözü sadakatle tutan çocuklarını büyüten. Ne eşler var eşleri sağlıktan düşünce veya sakat kalınca dahi sadakatte ilk günkü gibi sözünde duran. Ne kadınlar var iffetsizliğe düşmektense ölmeyi tercih eden. Aşk kolay iş değil yani. Yaptığı işe aşkını katan ustalar da bu yolda nasipliler arasında bence. Aşkı nerede arayalım diye soracak olusanız aşk bir hazinedir ve hazineleri viranelerde aramak akıllılıktır diyorum. Viraneler nerede derseniz onu bende arıyorum.Ağlayan gönlümle bir gün bir viraneye kavuşacağımı umuyorum.
19 Aralık 2010 Pazar
UĞUR ÖZALTIN

Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx