Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ

ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ Empty ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ

Mesaj  Admin Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am

ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini açıkladı. Üstün Dökmen Astroloji konusunda kısaca şunları söyledi. ASTROLOJİ DİYE BİR BİLİM YOKTUR. ASTROLOJİ TAMAMEN HURAFEDİR. Bu görüşüne dayanak olarak da kendince çok sağlam deliller getirdi. BİLİMİN İSPAT ETMEDİĞİ GÖRMEDİĞİM ELLE TUTMADIĞIM ŞEYE İNANMAM dedi. KEŞKE PROGRAMDA BENDE OLSAYDIM diye kahroldum ve bu makalemi ona cevap niteliğinde yazıyorum. Astroloji konusunda kafası bulanık olanların kafalarında bir ilim ışığı yakmak istiyorum. Astroloji konusunda Üstün Dökmen ile her kanalda veya radyo da veya röportajda tartışmaya hazırım. Benim için önemli olan Astroloji biliminin hak ettiği saygıyı kazanması ve fal yaftasından bir an önce kurtulmasıdır.

Bir çok makalemde astrolojinin fal değil bir fıtrat-kişilik tahlil bilimi olduğunu yazmıştım. Ama kendisine astrolog diyen bir çok istismarcı astroloji bilimine en büyük ihaneti yaparak astrolojiyi hep fal diye pazarlayıp para kazanmayı amaçlamışlardır. Gazetelerde fal köşesi hazırlayanlar astroloji bilimine en büyük ihaneti yapmışlardır. Ben Üstün Dökmen i programda izlerken zevkten dört köşeydim. Vur hoca vur bu istismarcı falcılara daha sert vur diyordum. Astroloji sitesi diye hazırlanmış websitelere bir bakın lütfen. Fal çeşit çeşit fal. El falı, iskambil falı, yığınla fal. Astroloji bilimine bu kadar ihaneti içim kabul etmiyor. Astrolojiye böyle ihanet eden istismarcı soytarılara yazıklar olsun diyorum.

Gelelim Üstün Dökmen meselesine. Bu makalemde tekrar geçmişte yazdığım kelimeleri yazmak istemiyorum. Astroloji hakkında yazdığım makaleleri okuyabilirsiniz. Beni bu makaleyi yazmak zorunda bırakan ana konu Üstün Dökmen nerede haklı, nerede haksızdır bunu yazıyorum. Üstün Dökmen in astroloji konusunda bir bilgisi, bir araştırması, tecrübesi yoktur. Programda kendisinin Yengeç burcu olduğunu ve eşinin ikizler burcu olduğunu belirtmiştir. Getirdiği eleştiriler çok mantıklıdır ve program konuklarından bol bol alkış almıştır. Eleştirilerinde samimi olduğunu da ifade emiştir. Falcılık konusundaki eleştirilerinde tamamen haklıdır ama astroloji bilimini fal zannetmesi ona hata yaptırmaktadır.

Astroloji pozitif bir bilim kabul edilmiş olsaydı görülürdü ki bir çok tespit bilimsel ispata kavuşurdu. Bilimsel ispat olmaması astroloji biliminin çürüklüğünden değil bu bilimin en istismar edilen mağdur bir bilim oluşundandır. Astroloji kimya ile çok yakın ilişkilidir. Fizik, astrofizik, biyoloji, psikoloji, parapsikoloji ile de çok yakın ilintilidir. İşin kutsal yönü apayrı bir konudur. Ama kutsal kitaplar yönü iman akidesine bağlı olduğundan isteyen inanır isteyen inanmaz. Geçmişteki adı YILDIZNAME olan bu astroloji bilimi hakkında bir çok ayet, hadis, evliya sözü ve Mevlana mesnevisinde bir çok ifade araştıranlar için yeterli derecede inandırıcıdır. Üstün Dökmen astroloji konusunda bilgili değil önyargılıdır. Deneyimleri araştırmaları yoktur sadece sahtekar falcılara bakarak zannınca hükümler çıkartmaktadır. Yani konunun cahilidir. Keşke astroloji konusunda cahil olmasaydı ve mesleği olan psikoloji bilimiyle astroloji bilimini buluşturabilseydi. Böylece belki de Hipokrat ın astroloji hakkında söylediği söze idrak olarak ulaşabilirdi. Bakın Hipokrat ne demiş. ASTROLOJİ BİLGİSİ OLMAYAN BİR KİŞİNİN KENDİSİNE DOKTOR DEMEYE HAKKI YOKTUR.
16 Mayıs 2012 Çarşamba
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx