Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
KARALAMALAR(2) EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
KARALAMALAR(2) EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
KARALAMALAR(2) EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
KARALAMALAR(2) EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
KARALAMALAR(2) EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
KARALAMALAR(2) EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
KARALAMALAR(2) EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
KARALAMALAR(2) EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
KARALAMALAR(2) EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
KARALAMALAR(2) EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
KARALAMALAR(2) EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
KARALAMALAR(2) EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
KARALAMALAR(2) EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

KARALAMALAR(2)

KARALAMALAR(2) Empty KARALAMALAR(2)

Mesaj  Ayhan Sarıkaya Cuma Mayıs 14, 2010 8:26 pm

KARALAMALAR...(2)

Karalamalar(2)

Bugün korsan satışa çıkmalıyım.Emekli maaşı yetmiyor ki.ÖSS’ ye hazırlanan ortanca oğlumun ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyorum.Tıp istiyor.Abisinin izinde.( O da tıpta)Neyseki on yaşındaki kızımın şu an için harcamaları yok sayılır.Kuş,kanadını kımıldatmıyor piyasada.Alış-veriş yok.Nereden çıktı bu dünya krizi bilmem ki... Yirmiyedi yıl yedi ay tek maaşla yaşadığım krizler yetmiyormuş gibi... Alıştım arkadaş herşeye.Yoklukların en daniskasına.İki takım elbise ile ömrüm geçti.İlerki yaşlarda kilo aldığımda damatlık takımı,büyük oğlan giymeye başlamıştı.Ortanca biraz afilli takınmayı seviyor.Büyük oğlan,yoksulluğuma duyarlıydı.O’nun çocukluğu taşrada geçmişti. Ortanca daha yırtıcı,duygusallıktan uzak bir dünyası var.Onun genlerini de öyle dizmişiz ne yapalım.Pazarcılığı karımla birlikte yürütüyoruz.Bir sevdim onu,tam sevdim.Yirmi dörtyıldır ,evliliğimizde sırt sırta verdik.Kurtlar sofrasında birlikte savaştık.Hala da öyle.Kadınsız yaşam olur mu?..İmkansız.Bence kadın,bir ağacın kökleri gibidir.O, yoksa o ağaç ölmüş demektir.
Siyah bir poşete defolu kilotlu çorapları doldurdum.Pazar yerinden uzakta kendime bir yer seçtim.Şimdi bir gözüm,müşteriyi beklemekte,diğeri de zabıtaları takipte...Satış yaptım.Aklım,zabıtalarda..Gelip malımı alsalar ne yaparım.Karşı da koyamam.Gözüpeklik yıllarımdan eser yok.O yıllarda düzeni değiştirmeye kalkmıştık.Halbuki şimdi..Düzen eskisinden de kötü oldu.Ne yazıkki düzen,beni dişlilerin arasında öyle acımasızca parçaladı ki..Her defasında parçalarımı yapıştırıp ayağa kalkıyorum.Biyonik adam gibi olduk.Şimdi de "ah bir zabıtaya yakalanmasam "diye
düşünüyorum.Eğer yaklaşılarsa A planını uygularım.Torbayı sırtlamamla kaçmam bir olur.Bu arada satışa devam.Yavaş yavaş para birikiyor.Aklım fikrim,sitenin aidatı ve ortanca oğlanın yaklaşan dershane ücretinde.Bir de zabıtalarda.Gelmeyin,ne olur.biraz daha gelmeyin...Heyhattt !...Tek gözüm müşteri ile ilgilenirken diğeri de tek bir noktada kilitlendi kaldı. Zabıtalar... Zabıtalar,bana doğru hızla geliyorlardı.A planını uygulamalıydım.Yıllarca müdürlerimden kaçmıştım.Şimdi de zabıtalardan .Siyah torbayı sırtlamam ile sitelerin aralarına dalmam bir oldu... (26.02.2009 tarihli günlüğümden alınma)

Ayhan Sarıkaya

- Similar topics