Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Kas Hastalığında Zikir Tedavisi EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Kas Hastalığında Zikir Tedavisi

Kas Hastalığında Zikir Tedavisi Empty Kas Hastalığında Zikir Tedavisi

Mesaj  Admin C.tesi Nis. 17, 2010 3:39 pm

KAS HASTALIĞINDA ZİKİR TEDAVİSİ

Zariyat suresi

58-) İnnAllahe HUverRezzaku ZulKuvvetil Metiyn;
Muhakkak ki Allah, Rezzak’tır (rızıklandıranın ta kendisidir), Zül Kuvvet’il Metiyn’dir (Metiyn kuvvet sahibidir).

Rum suresi

54-) Allahulleziy halekaküm min da'fin sümme ceale min ba'di da'fin kuvveten sümme ceale min badi kuvvetin da’fen ve şeybeten, yahlüku ma yeşa'* ve HUvel Aliymül Kadiyr;
Allah O’dur ki, sizi da’f (zaaf, zayıflık; kuvve olmayışı)’dan yarattı... Sonra, da’f’ın akabinden bir kuvvet oluşturdu... Sonra, kuvvet’in akabinden da’f (kuvvetsizlik, acziyet) ve şeybe (yaşlılık, ihtiyarlık) meydana getirdi... (Allah) dilediğini yaratır... O, Aliym’dir, Kadiyr’dir.

Ta-Ha suresi

31-) Üşdüd Bihi ezriy;
Onunla (B sırrınca, O olarak) gücümü şiddetlendir.

Kasas suresi

35-) Kale seneşüddü adudeke Bi ehıyke ve nec'alü leküma sultanen fela yesılune ileyküma Bi ayatiNA* entüma ve menittebeakümel ğalibun;
(Allah) buyurdu: “Pazunu (gücünü) (Bi-) kardeşinle şiddet (kuvvet) lendireceğiz ve sizin ikiniz için öyle bir sultan (sulta, galibiyet, açık kanıt) kılacağız ki, (Bi-) ayetlerimiz olarak, size vasıl olamayacaklar (size ulaşamayacaklar)... Siz ikiniz ve sizin ikinize tabi olanlar (ayetlerimiz olarak) galiplersiniz.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(En üstün tesbih Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber’dir.) [Müslim]

(La ilahe illallah demek 99 belayı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.)
[İ.Asakir]

(Temcid, yani
La havle ve la kuvvete illa billah, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.) [Hakim]

(Zor bir duruma düşen, "Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm" derse, Allahü teâlâ, onu her türlü bela ve musibetten korur.) [Deylemi]

Yukarıdaki ayetlerde de görüldüğü üzere kuvveti nasip eden Allah dır. Kas hastalığında da biliyoruz ki, kas hücrelerindeki Distrofin hormonunun azalması sonucu kaslarda zamanla ilerleyen bir güçsüzlük başlar ve devamında kişiyi yatağa bağımlı hale getirir. Kas hastalığının başlangıcı ayaklarda güçsüzlük ile başlar, kişi çabuk yorulur, yokuş çıkarken çok zorlanır. Oturduğu sandalye den tutunarak kalkmaya başlar daha sonraları hastalık ilerledikçe kişi ayakta zor durmaya başlar. Tıpkı yeni yürümeye başlayan bebekler gibidir. Ayağı en küçük bir şeye takılsa kişi düşer. Dizlerinde o vücudunu taşıyacak mecali kalmamıştır. Zamanla yürüyemez ve tekerlekli sandalyeye biner.

Bu ayaklarda kalmaz ve zamanla hastalık sırta, omuzlara ve kollara doğru ilerler. Hastanın hareketleri azaldıkça kilosu artar.Kilosu arttıkça hareketi azalır. Bu tam bir kısır döngüdür. Kalp daha da yorulmaktadır. Kalp de bir kastır sonuçta ve onun kasları da güçten düşmektedir. Sonuç bir kalp krizi ve ölümdür.

Bende musküler distrofi yani 26 yıldır bir kas hastası olarak uzun zamandır bu konuyu düşünmekteydim. Beynin üretemediği ve kaslarda azalmaya başlayan bu distrofin hormonunu zikir yoluyla beyine ürettirebilir miyiz diye. Ben bunun mümkün olabileceğine inanıyorum. Kuran da bir araştırma yaptım ve bir zikir oluşturmaya yönelik yukarıdaki ayetlerden faydalanmayı düşündüm.

ZİKRİMİZ

Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm. Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. İnnAllahe HUverRezzaku ZulKuvvetil Metiyn. Ve şeybeten, yahlüku ma yeşa'* ve HUvel Aliymül Kadiyr.Üşdüd Bihi ezriy. Kale seneşüddü adudeke Bi ehıyke ve nec'alü leküma sultanen fela yesılune ileyküma Bi ayatiNA* entüma ve menittebeakümel ğalibun. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm

Bu zikir uzun olmuş diyorsanız biraz küçültebiliriz.

Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm. Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. İnnAllahe HUverRezzaku ZulKuvvetil Metiyn. Ve şeybeten, yahlüku ma yeşa'* ve HUvel Aliymül Kadiyr.Üşdüd Bihi ezriy.AMİN

Bu zikrin kas hastalarınca denenmesinde büyük faydalar var diye inanıyorum. Beyinedki distrofin hormonu salgılaması bu yöntemle neden çoğaltılmasın ki ? Ben kendim bu zikiri günde 100 defa olmak üzere okumakla işe başlayacağım. Zamanla sayının artırılması da mümkündür. Gece daha etkili olacağına inanıyorum. Çünkü beynimizin güneşin zararlı radyasyon etkilerinden gece kurtulduğunu düşünürsek gece de zikri bırakmayalım bence.

Bu zikrin zararlı hiçbir tarafı yoktur hepsi de tamamen Kuran dan dır.

17 Nisan 2010 Cumartesi

UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx