Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ

BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ Empty BİRLEŞİK OSMANLI FEDERAL CUMHURİYETİ

Mesaj  Admin Çarş. Mayıs 27, 2009 3:18 pm

Osmanlının yıkılışına ön ayak olanlar aslında ne büyük bir yanlış yaptıklarını anladılar sanırım B.O.P aşama aşama hayata geçiriliyor.

Ben aslında B.O.P nin o kadar da yanlış bir iş olduğunu sanmıyorum.
Osmanlının boşluğu hala doldurulamadı demekki….
AB yeni Osmanlı olamadı.Hıristiyan klübünden öteye geçemedi de….

Ben AB üyeliğindense BÜYÜK OSMANLI veya BİRLEŞİK OSMANLI devletinin aktif bir oluşturucusu olmasını 40 defa tercih ederim.Çünkü AB de hiçbir gelecek görmüyorum.Ve AB nin önümüzdeki 25 yıllık bir ömrünün de olduğunu hiç sanmıyorum.

Neden derseniz ?
Asgeri gücü ABD ye, Enerji potansiyeli de Rusya ya bağlı-bağımlı bir birliğin ömrü ne olabilir ki ?
Böyle bir birliğe bölünerek girip orda kapıkulu olmaktansa ve oranın boğza tokluğuna jandarmalığını yapmaktansa YENİ OSMANLI yı İsrail ile birlikte kurup ülke sınırlarını 2-3 katına batı ve güney yönünde genişletmek çok daha DEVLET ADAMLIĞI dır bana göre.

Ankara başkentli bir AB kölesi ülke olmaktansa, İstanbul başkentli bir YENİ OSMANLI her zaman tercihimdir.Yunan adaları, Suriye, Irak ve İran da dahil edilmiş bir Türkiye ile İsrailin, beyrutun, Mısırın içinde olduğu güney kesimdeki Nil e kadar olan alanda YENİ OSMANLI devletinin kurucusu olalım derim.

Zaten böyle bir oluşuma bölge devletlerinin de HAYIR diyeceğini hiç sanmıyorum.

Saddam gibi şaşkınlar çıkıp AB yanlı tutumlar sergileyip EURO yu dikkate alacaklarını söyleseler de görüldüğü gibi pek inandırıcı olamıyacaklardır.

Sanıyorum İran da bu Osmanlı devletine razı olacaktır.Razı edilecektir.
Petrol fiyatları istenildiği ölçüde yükseltilebilmenin en iyi partneri ABD nin İran dır.Gerektiği kadar gerginlik çıkartılması ABD nin işidir ve gerektiğinde kullanır.

Petrolün yerine geçecek yeni enerji hazır olduğunda İranla savaş senaryosu devreye girecektir.
İran petrol kuyularını ateşe verecek ve dünya petrol krizine girecek ve tam o sırada ABD yeni enerji teknolojisini piyasaya sürecektir.

AB yaşanan bu petrol kriziyle gümleyecek yerle yeksan olacaktır.

Benim merak ettiğim AKP hükümeti bu olaylar dizininde nerde olacaktır.Sayın Başbakan AB ye girme isteğinde samimi midir yoksa ABD ile danışıklı döğüş mi yapmaktadır.Bilemiyorum.

AB ye girme mücadelemiz devam ederse B.O.P devrinin lideri sayın Erdoğan değildir demekki derim.Yeni bir lider hazırlanıyor ve daha vakit var demekki derim.

AKP kapatılırsa derim ki, yeni lider oluşturuluyor.
Hiç beklenmeyen bir zamanda tv lerde boy gösterir bu lider.

Asker de olabilir bu kişi.Genç bir Albay da olabilir.İdealist bu subay olması çok muhtemeldir.
Siyasetten bu lider pek çıkartılamaz bence.Siyasetçilerde hırs çok ideal yoktur.
19.07.2008
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx