Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
SENDE Mİ BELÜL’ÜS EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

SENDE Mİ BELÜL’ÜS

SENDE Mİ BELÜL’ÜS Empty SENDE Mİ BELÜL’ÜS

Mesaj  Admin Cuma Şub. 19, 2010 12:06 am

SENDE Mİ BELÜL’ÜS

Adnan beyin söyleyebileceği en güzel söz bu olmalı bence. SEN DE Mİ BEHLÜL. Sırtında Bihter adlı bir paslı hançer den kanlar sızarken söylemeli bunu. Bu gece seyrettim yine şu meşhur diziyi. RTÜK’ün ceza yağdırdığı Aşk-ı Memnu dizisini. YASAK AŞK anlamındaki bu romanda geçenler toplumumuzda bir çok kişiyi rahatsız ediyor ve şikayetlerden dolayı da RTÜK cezalarını yazıyor.

Bu dizi ne anlatıyor ? Aile içi yasak bir ensest ilişkiyi. Bu dizi neden tepki topluyor ben düşündüm de tepki gösterenlerin belki de yarısını samimi bulmadım doğrusu. Tepki gösterenlerin bir bölümü AMAN ADNAN’LARI UYANDIRMAYIN tarzındaki telaşlarından dolayı tepki gösterdikleri inancındayım. BALDIZ BALDAN TATLIDIR deyimini icat eden toplumumuzun maalesef ensest ilişkilere yatkın olduğunu tahmin ediyorum. BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ deyimini de unutmayalım.

Bu dizi aldatma konusunda vicdanları rahatsız ediyor. Ama vicdansızları da rahatsız ediyor. Aldatmanın sosyal boyutunu ve iğrençliğini çok güzel gözler önüne seriyor. Ensest ilişkilerin toplumumuzda az sayılmayacak seviyede olduğunu tahmin edebiliyorum. Enişte-baldız, gelin-kayın birader olayları çok yaşanıyor. Hele askere gitmeden önce yapılan evlilikler ve 2 yıl gibi süren bir askerlik ayrılığı çok ilginç olaylara sebep oluyor. Yaşananların büyük bölümü de saklı kalıyor tabiî ki.

Bu geceki Aşk-ı Memnu dizisinin bölümünde Adnan bey karsının kokusunu yastıkta buldu. Yasak aşkın yaşandığı o deniz kenarındaki evde delil bulundu. Adnan bey tabiî ki büyük şok geçirdi. Aldatılan insanlar bu tarz uyarılar karşısında gerçeği kabullenemezler. Hele aldatan çok ustaysa. Aldatılan kişi çevresindeki dostlarından önce imalı sözler işitir sonra bu uyarılar daha da belirginleşir. Ama aldatılan kolay kolay kabul etmez, edemez. Dostlarından kopar birer birer. Uyarılara kulak asmadıkça aldatanının kucağına daha da düşer. Söylenen her yalana inanır, bulunan her kılıfa sığınır.

Ben bu aşk-ı memnu dizisinde yasak aşkı yaşananın aslında Beşir olduğunu düşünüyorum. Behlül ve Bihter’in yaşadıklarına aşk demem mümkün değil. Bedensel azgınlığa, şehvetin doruklarına tırmanmaya aşk demem ben.

Son söz olarak şunu söyleyeceğim, RTÜK ceza yağdırmaktansa ezber bozan böyle dizilerin de insanları uyandırmaya yardımcı olabileceğini anlamalıdır. Eşini aldatanlar da bu diziyi seyrederken düşünmelidirler ve rahatsız olmalıdırlar. Hiç olmazsa bilmeliler ki, hiçbir gerçek sonsuza kadar üstü örtülemiyor. Hele aile içi ensest sapık ilişkilerin iğrençliği topluma yansıtılmalı. Adnan beyler uyandırılmalı.

18 Şubat 2010 Perşembe

UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx