Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM

VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM Empty VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM

Mesaj  Admin Ptsi Ekim 24, 2011 12:10 pm

VAN DEPREMİ VE BENİM DÜŞÜNCELERİM

İstanbul'da kentin çeşitli yerlerine konuşlandırılan 250 deprem konteynerinin 68'inden hırsızlık yapıldı. Önlem amacıyla konteynerler kamu alanlarına çekildi.
İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi Müdürü Gökay Atilla Bostan, 250 konteynerin ''Her Mahalleye Afet İstasyonu (AFİS)'' projesi kapsamında konuşlandırıldığını söyledi.Kaynak : BASIN-Haber3.com

Van depreminin etkilerini televizyondan izlerken hep aklıma şu konteynır hırsızları geliyor nedense. Oturduğu dalı kesen böyle cahil bir toplum daha var mıdır acaba ? Kocaeli depremi üzerinden 12 yıl geçti ama nafile. Hala akıllanmadık. Yarın birgün İstanbul da bu deprem yaşandığında o konteynır hırsızlarının İMDAT NERDE POLİS NERDE ASKER KURTARAN YOK MU ? diye bağırışlarını görür gibiyim.

Hatta yüzsüzlük ve nankörlükte çağ atlayan bu şerefsiz konteynır hırsızları NERDE KALDI KIZILAY NERDE SICAK BİR ÇORBA GECE ÜŞÜDÜK NERDE BATTANİYELER bile diyebilir. En kötüsü ekranlarda devlete küfredebilirler. O zaman balık hafızalı olmayan birisi çıkıp şöyle diyebilmeli. ULAN ŞEREFSİZ DÜN DEVLETİ TAŞLIYODUN KÜFREDİYORDUN. ULAN SOYSUZ DÜN HALKIN ORTAK MALINDAN KONTEYNIRLARDAN ERZAK ÇALIYORDUN. ULAN SÜTÜ BOZUK NANKÖR HALKI KANDIRDIĞIN GİBİ HAKKI KANDIRACAĞINI MI ZANNETTİN ?

Depremler ve bilimum doğal afetler bir öğretmendir aslında. Toplumu ağır şartta eğitirler. Aslında depremler halka şöyle der. DEVLETİNİN DEĞERİNİ SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE KIZILAY ÇADIRINA SIĞINDIĞINDA SICAK BİR ÇORBA İÇERKEN ANLADIN MI ? DEVLET MALININ ASLINDA HALK MALI OLDUĞUNU ANLADIN MI ? DÜN YAKTIĞIN DOZERİ ŞİMDİ ARIYORSUN, DÜN DİNAMİTLE PATLATTIĞIN KÖPRÜDEN ŞİMDİ YARDIM BEKLİYORSUN, DÜN VURDUĞUN ASKERDEN POLİSTEN ŞİMDİ YARDIM GÖRÜYORSUN ONLARIN DEĞERİNİ ŞİMDİ ANLADIN MI ?

Gerçekten medeni olmak ya da olamamak işte böyle doğal afet zamanlarında ortaya çıkıyor. Gerçekten imanlı olmak ya da olmamakta öyle. Maalesef toplum olarak biz medeni ölçülerde sınandığımızda sınıfta kalıyoruz. Devlet neden var sorusunun cevabı bu depremler sonrasında anlaşılıyor. Vergi neden kutsaldır, askerlik neden kutsaldır sorularının cevaplarını işte böyle zamanlarda anlıyoruz. Belediyelerin imar işlerinde dönen rüşvetlerin nasıl bir vebal yüküyle yüklendiğini böyle zamanlarda anlıyoruz. Devlet malını çalmanın, zarar vermenin, aslında halk düşmanlığı olduğunu böyle zamanlarda anlıyoruz. Halka kötülük yapmanın Hakka isyan etmek olduğunu ve böyle kötülükler yaparak bir halt yediğini zannedenlerin aslında RÜZGARA KARŞI İŞEDİKLERİNİ RÜZGARA KARŞI TÜKÜRDÜKLERİNİ görüyoruz. Sidikleri de balgamları kendi suratlarında bir tokat gibi patlıyor.

Akıllı ve medeni bir toplum olmak ilk görevimiz olmalıdır. Toplumun ortak mallarını korumak bilinci bizim medeniyetten nasibimizin göstergesidir. Felaketlerden ders alalım topluma hainlik etmeyelim.
24 Ekim 2011 Pazartesi
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics