Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ

BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ Empty BELKİDE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ

Mesaj  Admin Ptsi Haz. 27, 2011 12:16 pm

BELKİ DE MAĞDURLUKLARI DA ROLDÜ

Bugün sayın Mehmet Barlas başyazısında şu başlığı atmış. ESKİ MAĞDURLAR YENİ MAĞRURLAR OLMAMALIDIR….Aslında ülkemizde yaşanılan kargaşanın ve bir türlü düzelemeyişin özeti bu sözdür. Çok doğru bir tespit ve çok doğru bir sözdür. Sorun işte tam buradadır.

İnsanların bir çoğunda bu psikolojik sorun vardır. Çocukluklarında annesinden gördüğü sıkıntıları evlenince kendi kızına ya da babasından gördüğü zulümleri sonra eşine ya da oğluna uygulayan kişilerin psikolojik açmazları maalesef siyasette de yaşanıyor. İntikam alma, öc alma ya da hıncını çıkarma tarifleriyle ilgili bu durum geçmişteki mağdurun sonra ki yaşamında gücü eline geçirdiğinde nasıl mağrurlaştığını anlatır. Belki de kadın kocasına zulm ederken karşısında babasını görmektedir. Kocasının iyi halini de geçmişteki kendi haline benzetir ve çocukluğundaki o sevgi bekleyen kıza şunu söyler hal diliyle. ARTIK GÜÇLÜYÜM KORKMA O SANA BİR ŞEY YAPAMAZ. İşte böyle zayıf kişilikler zamanla şartlar değiştiğinde geçmişte şikayet ettikleri şeyi kendileri de yapar.

Bunlar zayıf kişiliklerdir ve gördükleri tüm haksızlıkları bir başkasına uygularlar. Pısırıktırlar korkaktırlar daha önceki şartları değişince mağdurlukları mağrurluğa dönüşür. Kendileriyle hesaplaşamazlar, kendi hatalarını araştıramazlar ve sadece buldukları ilk zayıfa yüklenirler. BABAM BENİ DÖVDÜ BENDE SENİ DÖVECEĞİM BUNA HAKKIM VAR kafasıya yaşarlar. BABAM BENİ DÖVMÜŞTÜ BEN ASLA EŞİMİ YA DA ÇOCUĞUMU DÖVMEYECEĞİM diyebilen ve bunu uygulayabilen insan çok azdır.

DÜZ MANTIK ile ÇAPRAZ MANTIK çok farklı çalışır. Düz mantık ilkeldir. Çapraz mantık vicdanidir insanidir. İnsan olan gördüğü zulüme zulümle cevap vermez. TAŞ ATANA EKMEK ATMAK insanların ibadetidir. Kötülük yapana iyilik yapabilmek herkesin harcı değildir. Hele hele İYİLİK YAPANA KÖTÜLÜK YAPABİLMEK de hayvanlardan dahi aşağıda olmanın işaretidir. Köpekler bile ekmek yedikleri eli ısırmazken, kuşlar bile yem yedikleri eli gagalamazken,kediler bile sevgiye karşılık verirken.

ONLAR BİZE ÇOK ÇEKTİRDİ ŞİMDİ İNTİKAM SIRASI BİZDE diyen bir AKP yöneticisi hatırlıyorum televizyonlarda konuşuyordu daha yakın geçmişte. BİTARAF OLAN BERTARAF OLUR diyen bir Başbakan hatırlıyorum. Hoşuna gitmeyen sözleri duydukları iş adamlarına vergi sopasını gösteren bir hükümet hatırlıyorum. Evet görülüyor ki mağdurlar artık mağrurlaşmış. Bu çok tehlikeli bir gidiştir.

Yeni Vekiller yarın mecliste yemin edecekler. Çok sorunlu bir günün hatta günlerin başlangıcı yarındır. AKP sorunları çözecek mi yoksa sorunlara yeni sorunlar ekleyecek mi hep birlikte göreceğiz. Ben yıl başına kadar YENİ ANAYASA TASLAĞI göremezsem maalesef bu meclisin umulan, özlemle beklenen bir değişimci,demokrat meclis olmayacağı hüznüne kapılacağım. AKP demokratlık ile despotluk arasında bir tercih yapmaya zorunlu kalacaktır. Umarım dediğim dedik çaldığım düdük yapmaz.Yoksa 2023 masalları uzun sürmez.
27 Haziran 2011 Pazartesi
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx