Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama

SUÇLU PSİKOLOJİSİ “Cinsel ilişkiye girmeden duramıyorum”

Aşağa gitmek

SUÇLU PSİKOLOJİSİ “Cinsel ilişkiye girmeden duramıyorum”

Mesaj  Admin Bir Paz Mart 27, 2011 9:50 pm

SUÇLU PSİKOLOJİSİ “Cinsel ilişkiye girmeden duramıyorum”
Uğur Veli Gülışık bugün gündemimizde. 9 Ekim 1980 Yozgat doğumlu. Bu yazımızda BİR CANİnin psikolojisi hakkında fikirlerimizi sunacağız. Cani katillerin psikolojisi araştırılmalıdır. Katil psikolojisi hakkında ilginç filmler çekilmiştir. Bu filmlerin senaryoları da yine yaşanmış olaylardan esinlenerek hazırlanmıştır.
Bu konuda ülkemizde de senaryo olabilecek vahşi cinayetler işlenmektedir. Seri katiller ve vahşi katiller nasıl bu hale gelmişlerdir ? Ülkemizde bu konuda ciddi araştırmalar yapılmış mıdır ? Vahşi katil psikolojisi nasıl oluşmaktadır ? Bu duruma etki eden etkenler nelerdir ? Astrolojik açıdan, genetik açıdan, sosyolojik açıdan, eğitim açısından, biyolojik açıdan bu cani katiller incelenmiş midir ? Anne baba profilleri nasıldır ? Nasıl bir çocukluk yaşamışlardır ? Bu canilerin ortak özellikleri nelerdir ? Bunlar serseri mayın misali uygun ortamlarda aktif hale mi geçiyorlar ?
Kayseri de 3 çocuk katili olan Uğur Veli Gülışık hakkında aşağıda detaylı bilgileri okuyabilirsiniz. Ben onu astrolojik açıdan irdelemek istiyorum. 9 Ekim 1980 Perşembe günü doğmuş. Güneş, Ay 29 derece, Satürn, Plüton Terazi burcunda. Merkür de Mars da 2. evi Akrep burcunda.
Bayramın 3'üncü günü (22 Eylül 2009 salı),Güneş Terazi burcunda. Ay Akrep burcu 2. evde. Şimdi bunu nasıl yorumlayacağız ? Caninin horoskopunda akrep burcunda seyreden Merkür ve mars açılarından 22 Eylül de Bayramın 3. gününde AY geçiş yapıyorken DUYGULARIN FİKİRLERİN CESARETİN Akrepte çılgınlaştığı ve Akıl denge ve sevgi burcu olan Terazi kişiliğinde aklın örtülmesine ve şehvetin sapkınlığın çığırından çıktığını gösteriyor. Ve günlerden de Salı. Mars günü yani. Savaş kavga günü. Akrep burcu cinselliğin burcu ve 2. ev boğa evi. Cinsellik ve bencillik bir arada . Caninin özburcu da boğa burcudur.
Cani katillerin çocukluklarının da nasıl geçtiği önemli bir araştırmadır. Bu cani de aile efradı ve akrabalarınca araştırılmalıdır. Polis ve cinayet masası eğitimizde bu araştırmaların çok işe yarayacağını düşünüyorum.
27 Mart 2011 Pazar
UĞUR ÖZALTIN

Basından :
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2 Haziran 2003 tarihinde F.Ş. ile evlenen U.V.G'nin 20 Mart 2006'da eşinden boşandığı belirlendi. 2007 yılında Avusturya'da bir süre kalan U.V.G'nin 18 Eylül 2008 tarihinde, cinayetleri işlendiği iddia edilen Talas Yenidoğan Mahallesi'ndeki binaya yerleştiği bilgisine ulaşıldı.
Olayı soruşturan polis ekipleri, zanlının 1999 yılında mahkemeye başvurarak yaşını büyülttüğü bilgisine de ulaştı. U.V.G'nin 23 Şubat 1999'da Çayıralan Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurduğu ve mahkeme kararıyla ''09.09.1980'' olan doğum tarihini ''09.09.1978'' olarak değiştirdiği tespit edildi. U.V.G'nin 2010 yılında da Çayıralan İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne başvurarak yeni nüfus cüzdanı aldığı öğrenildi.
-KEMİK VE ELBİSE PARÇALARI ADLİ TIP KURUMU'NDA-
Öte yandan Yozgat'ın Çayıralan ilçesindeki Yahyasaray Barajı yakınlarında gömülü olarak bulunan, kayıp çocuklara ait olduğu belirtilen kemik ve elbise parçaları ise sabah saatlerinde Keçiören'deki Ankara Adli Tıp Kurumu'na getirildi.
Özel torbalar içindeki kemik ve elbise parçaları görevliler tarafından otopsi salonuna götürüldü. Yetkililer yapılacak DNA ve kriminal incelemenin 1-2 gün süreceğini belirterek, kemik parçalarının daha sonra ailelere teslim edileceğini bildirdi.
Kayseri'nin Talas ilçesinde, 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları 11 yaşındaki Türkan Ay, 21 Eylül 2009'da Ramazan Bayramının 2. gününde şeker toplamak için evlerinden ayrılmış ve geri dönmemişlerdi.
Olaydan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin başkanlığında oluşturulan 9 kişilik özel bir ekip, yaptıkları soruşturma kapsamında U.V.G'yi gözaltına almış, zanlı sorgusunda çocukları öldürerek cesetlerini Yozgat'ın Çayıralan ilçesi yakınlarında gömdüğünü itiraf etmişti. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanmıştı.
KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi’nde işçi olarak çalışan 33 yaşındaki U.V.G.’nin ifadesine göre 21 Eylül 2009 Pazartesi günü yani Şeker Bayramı’nın ikinci günü Türkan Ay (10), Ahmet Tuna Tekin (Cool ve kardeşi Dilruba Tekin (6) şeker için U.V.G.’nin oturduğu dairenin kapısını çaldı. Katil, çocukları içeri aldı. Dilruba, “Senin çocuğun var mı?” diye sorunca “Var, gel sana beşiğini göstereyim” dedi.
Cesetleri valizle Yozgat’a götürdü
Odaya götürüp ağzını ve ellerini koli bandıyla bağlayıp salona döndü. Ahmet’i başka odaya götürüp onu da koli bandıyla bağladı. Salona gelen U.V.G., Türkan’ın ağzını bantlayıp tecavüz etti. Türkan’ı banyoda bıçakla, iki kardeşi de elleriyle boğarak öldürdü. U.V.G., cinayetlerin ardından Kayseri’deki kuzeninin evine gitti. İki gün sonra, arkadaşının kiraladığı otomobille cesetleri üç valizle Yozgat Yahyasaray Köyü’nde baraj yakınlarındaki bir araziye gömdü. Arada bir gidip çocukları gömdüğü yeri kontrol eden U.V.G., hayvanların cesetlerden birini çıkardığını gördü. Bu kez çocukları iyice gömüp, üzerlerine kaya yığdı. 25 Mart’ta gözaltına alınan U.V.G. cinayetleri itiraf etti. Çocukları gömüldüğü yerden çıkarmaya giden polis, hayvanlar tarafından parçalanmış kemiklerle karşılaştı. Cesetler otopsi için Adli Tıp’a gönderildi.
SESSIZ CANI
U.V.G., ilkokul mezunu, Kayseri’deki bir fabrikada boyacı. Aslen Yozgatlı. Çayıralan İlçesi Külekçi Köyü’nden. Komşu köy Yahyasaray Köyü’nden ve Almanya’da yaşayan Fatma ile 2003’te evlendi, 2006’da boşandı. Ev, Avusturya’da yaşayan ablasına ait. Poliste suç kaydı yok. İçe kapalı, soğukkanlı ve çok zeki. Özel ekip, fail olarak tespit etti. İki aylık çalışmayla itirafçı konumuna getirebildi. Komşuları ve iş arkadaşları tarafından “ağırbaşlı ve zararsız, kendi halinde, köylü bir genç adam” olarak bilinse de yakın arkadaşları tersini söylüyor. Yakından tanıyanlar “Cinselliğe düşkün. Tuvaletlerde yazan telefon numaralarını arayıp hayat kadınlarıyla birlikte oluyor. Kadınlara tacizde bulunuyor” diyor. U.V.G., tecavüzü ve cinayetleri rahat bir tavırla anlattı. “Amaç Türkan’a tecavüz etmekti” diyerek tecavüz ve cinayetleri anlık nedenden yapmadığını söyledi. Katil, gerekçe olarak polise “Cinsel ilişkiye girmeden duramıyorum” dedi.
‘Kadersiz kuzum BENİM’
YAŞASAYDI 12 yaşında olacak Türkan Ay’ın ailesi, acı haberle yıkıldı. İbrahim Ay, kızının ölüm haberini, internet sitesinden okuyup, kendisini cep telefonundan arayan bir arkadaşından öğrendiğini anlatırken, “Koskoca Kayseri, çocuklarımızı bulamadı. İçimiz yanıyor” dedi. Kızının, üzerinde, “Allah’ım, seni korusun. Kadersiz kuzum” yazılı çerçeveli büyük boy bir fotoğrafına bakarak ağlayan Özlem Ay, “Yavrularımıza kıyanların elleri kopsun. İhbar etmeyenler de bizim yaşadığımız acıyı tatsın” dedi.
551 gündür bekliyordum
AHMET Tuna ve Dilruba Tekin’in babası da şöyle konuştu: “Polis, Çayıralan’da yapılan kazılarda çıkan kemik ve kıyafet parçalarının çocuklarımıza ait olduğunu söyledi. Çok üzgünüz, ama en azından çocuklarımızın bundan sonra mezarını bileceğiz.” Sürekli ağlayan Leyla Tekin ise, “Umudumu kaybetmeden 551 gündür çocuklarımın bir gün döneceğini düşünüyordum” dedi.
Yozgatlı olan ve Almanya'da evlendiği memleketlisi eşinden boşandıktan sonra Kayseri'ye gelen fabrika işçisi 33 yaşındaki Uğur Veli Gülışık'ın işlediği vahşetin ayrıntıları hem verdiği ifadeler, hem elde edilen delillerle ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin'in başkanılğındaki özel ekibin aylarca yürüttüğü çalışma ve 4 ay adım adım takibi sonucu 3 çocuğun katili olduğu iddiasıyla Uğur Veli Gülışık, cuma günü saat 17.30'da çalıştığı işyerinde gözaltına alındı.

Önce suçlamayı reddeden ve olayla ilgisinin bulunmadığını süren Uğur Veli Gülışık, polis delilleriönüne koyunca her şeyi ayrıntılarıyla anlattı.

"Dilruba'nın çırpınışını unutamadım"

Soğukkanlı olan ve sorgulama sırasında bu tavrını sürdüren Gülışık, tek başına kaldığı ve yurt dışında bulunan eniştesine ait olan Pembeköşk Apartmanı'nın üçüncü katında öldürdüğü 3 çocuktan en çok Dilruba Tekin'in çırpınışlarının kendisini çok etkilediğini söyledi. Geçen 1.5 yılda kurbanlarıyla ilgili gazetelerde çıkan, televizylonlarda gösterilen haberleri dikkatle takip ettiğini belirten Uğur Veli Gülışık, sorgusunda cinayeti nasıl işlediğini anlatırken şöyle dedi:

"Bayram günü şeker toplamak için kapımı çalan Türkay Ay ile Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i evde kimsenin de olmamasından ve yalnız kalmamdan yararlanarak ayrı ayrı odalara aldım. Ellerini bağlayıp, ağızlarını koli bantı ile bantlayıp alıkoydum. Daha sonra Türken Ay'a tecavüz edip, bıçakla öldürdüm. Etrafa kanlar sıçradı. Kanları temizledikten sonra, beni gördükleri ve tanıdıkları için Ahmet Tuna ve son olarak Dilruba'yı, arkalarından sırayla tek tek sol elimle ağızlarını kapatıp, sağ elim ve kolumla boyunlarını sıkarak öldürdüm. Dilruba kollarımda çırpına çırpına öldü. Onun bu hali gözümün önünden hiç gitmedi."

"Cesetleri iki bavul ve bir valize koydum"

İşlediği vahşetin ardından 3 çocuğun cesedini önce banyoya koyduğunu anlatan Uğur Veli Gülışık, nasıl götürüp gömdüğünü de şöyle anlattı:

"Bayramın 3'üncü günü (22 Eylül 2009), Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir marketten iki bavul satın aldım.Türkan ile Ahmet'in cesetlerini ayrı ayrı 2 bavula, Dilruba'nın cesedini de evdeki bir valize koyup, kiraladığım otomobilin bağajına evden gece karanlığında tek tek indirip, doğum yerim olan Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde, Yahyasaray Göleti'nin orada kazdığım 1 metrelik çukura üst üste koydum.

Cesetleri gömdüğüm yerde daha önce piknik yapmıştım. O nedenle oraya götürdüm. Beni bavulları taşırken ve cesetleri gömerken gören kimse olmadı. Köyde bir iki gün kaldıktan sonra Kayseri'ye döndüm. Çocukları öldürdüğüm anlar, özellikle Dilruba'nın hali gözümün önüne geldiği ve geride delil bırakmamak için o evden ayrılıp Hürriyet Mahallesi'nde işyerime yakın bir ev tuttum. Vicdan azabı çekiyordum."

Polis 3 önemli delilden sonuca gitti

Soruşturmayı yürüten özel ekip, binlerce kimlik bilgisini inceleyip tüm ihtimalleri değerlendirirken, kendilerini sonuca götüren 3 önemli delil olan 'kan izi', 'kıl örneği' ve 'telefon sinyali' oldu.

Şeker toplamak için kapısını çaldıkları evde öldürülen 3 çocuktan, tecavüze uğradıktan sonra bıçakla katledilen Türkay Ay'ın duvara sıçrayan kanları, şüpheli Uğur Veli Gülışık tarafından silinmesine rağmen, aylar sonra özel cihazlarla saptandı. Yapılan tahlil sonucu kan izinin Türkan Ay'a ait olduğu kesinleşti.

Şüpheli Uğur Veli Gülışık'ın cinayetten 15 gün sonra boşalttığı ve sonradan başka birine kiralanan evde yine özel cihazlarla yapılan aramada, öldürülen çocuklara ait olduğu saptanan saç ve kıllar bulundu.

GSM operatörünün kayıtlarından Uğur Veli Gülışık'ın, olayın meydana geldiği Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 22 Eylül 2009 tarihinde Yozgat'ın Çayıralan İlçesi yakınlarındaki Yahyasaray Göleti çevresinde olduğu saptandı.

Bu arada delil olarak, şüpheli Uğur Veli Gülışık'ın bavulları satın aldığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki alışveriş merkezi ile araç kiraladığı şirketing üvenlik kamera kayıtları incelemeye alındı. Ancak kame görüntülerinin 2 ay sonra silindiği için bunlarda sonuç alınamadı.

Cezaevinde müşahade bölümünde tutuluyor

Uğur Veli Gülışık'ın sorgusundan sonra dün akşam getirildiği Kayseri Adliyesi'nde linç girişiminde bulunulması üzerine çok sıkı korumaya alındı. Öfkeli kalabalığın 'Vur vur inlesin, cezaevi dinlesin' , 'O katili bize verin', 'Kayseri sahipsiz değil' sloganlatı atarak saldırdığı Uğur Veli Gülışık tutuklandıktan sonra saat 01.00 sıralarında Kayseri Kapalı Cezaevi'nde götürülüp teslim edildi.

Tutuklu ve hükümlülerin saldırısına uğrayabileceği ya da canına kıyabileceği ihtimali dikkate alınarak Uğur Veli Gülışık, tek kişilik özel bölümde tutuluyor.

Hukukçular, Uğur Veli Gülışık'ın adam öldürme, alıkoyma ve tecavüz gibi üç ayrı suçtan yargılacağını ve ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

Kurbanların kemikleri defnedilecek

Çocukları vahşete kurban giden Tekin ve Ay aileleri, Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin kardeşlerle Türkan Ay için cenaze töreni yapmaya hazırlanıyor.

Yozgat'ın Çayıralan İlçesi yakınlarındaki Yahyasaray Göleti kıyısında bir çukura üst üste gömülen ve yabani hayvanlar tarafından paçalanan çürümüş cesetleri bulunan çocukların kemikleri, kesin kimlik tespiti için Adli Tıp'a gönderilmişti. Yapılacak DNA incelemesinin ardından 3 çocuğun kemikleri, Talas İlçesi'ndeki mezarlıkta toprağa verilecek.

İki çocuğu öldürülen Hamza Tekin, "Çocuklarımızın kemiklerinin en kısa sürede bize teslim edilmesini istiyoruz. Acımız büyük ama onları Talas'ta belediyenin bize verdiği mezara koyacağız" dedi


avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 629
Kayıt tarihi : 10/05/09
Yaş : 52
Nerden : manisa

http://www.ugurozaltin.tr.cx

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz