Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ

BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ Empty BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ

Mesaj  Admin Çarş. Kas. 03, 2010 10:04 pm

BU PARTİ DEVLET YÖNETEMEZ

CHP den bahsediyorum. Bu parti devlet yönetemez çünkü kendisini yönetemiyor diye konuşanları bir kez daha haklı çıkardı. Sırasıyla olayları ve kişileri inceleyelim ve sonunda analizimizi yapalım. Buyurun…

CHP Genel Başkanı Deniz ******'ın sağ kolu olarak bilinen ve son kongre ile parti içindeki konumunu daha da güçlendiren CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Hac ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile ilgili sözleri şaşkınlığa neden oldu.
Bir program için Ankara'nın Elmadağ ilçesine giden Önder Sav, İlçe belediye başkanını ziyaretinde yanlarına gelen CHP'li bir vatandaş Mustafa Ünal'ın hacca gitme arzusu ile de dalga geçti.
Yanına yaklaşarak, Hacca niyetlendiğini söyleyen Mustafa Ünal'a çok alaycı bir üslupla 'boşver Araplara para kaptırma' diyen Sav, bu üslubunu daha da saygısız boyuta taşıyor.
Buna karşılık yaşının 80'e geldiğini, bir ayağının çukurda olduğunu onun için hacca gitme niyetinde olduğunu Sav'a anlatmaya çalışan CHP'li Mustafa Ünal, Önder Sav'dan hiç beklemediği bir cevap alıyor.
Sav çok alaycı bir ifade ile "Bakarsın Muhammed seni bırakmaz. Sen yine şey yapma" sözleriyle Ünal'ın niyetiyle dalga geçti. Sav'ın sözleri karşısında şaşkına dönen CHP'li Mustafa Ünal, alaycı üsluba dayanamayarak oradan ayrıldı.BASIN
İşte Vakit Gazetesi'nin bugünkü sayısında yer alan haber:
Neler dediler, neler... "Emniyet" dediler, "MİT" dediler, "CIA" dediler, "MOSSAD" dediler, "Telekulak" dediler, "Watergate" dediler, "Ortam dinlemesi" dediler...
CHP Genel Merkezi'nde tepeden tırnağa "böcek" aradılar... Oysa ortada "matrak" bir olay vardı... Olay; sadece ve sadece CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın 0532 3..... numaralı telefonu ile Ankara büromuz muhabirlerinin yaptığı ve "42 dakika" süren "legal bir görüşme"den ibaretti.
ARANAN BÖCEK(!) SAV'IN TELEFONU
Tarih 25 Mayıs 2008 Cuma... Saat 10.00 civarı... Muhabirlerimiz, Hac ve Peygamber Efendimiz aleyhinde sarfettiği sözlerden dolayı büyük tepki çeken Önder Sav'ın bu konudaki görüşünü almak üzere, kendisini 0532 3.... numaralı telefondan ararlar...
Önder Sav; o an Vali Ali Serindağ ile görüşmektedir. Muhabirlerimize, "Misafirim var... Bir dakika..." der. Muhabirlerimiz beklemeye başlar... "Telefon açık"tır... Muhabirlerimiz, Önder Sav ile Vali Serindağ'ın konuşmasına işte o telefondan, yani Önder Sav'ın telefonundan mutalli olurlar...
42 DAKİKA SÜREN GÖRÜŞME
Önder Sav ile Vali Serindağ'ın görüşmesi, Sav'ın da ifade ettiği gibi, "bir saat" kadar sürer... Ancak muhabirlerimiz, bu görüşmenin yalnızca "42 dakika"sından haberdar olurlar... Çünkü; 42 dakika sonra Önder Sav'ın telefonu kapanır. Muhtemelen şarjı bitmiştir!.. Türkiye'yi 3 gün boyunca meşgul eden olayın özü ve özeti budur...
Skandal görüşmenin içeriğinde neler vardı?
CHP Genel Merkezi'ndeki skandal görüşmede Vali Ali Serindağ, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a, bir CHP İl Başkanı gibi Bolu'da nasıl seçim kazanabileceklerini ve seçim stratejilerinin nasıl olması gerektiğini anlatıyor. İkili, ülkenin Başbakanı'nı, bakanlarını ve bazı cemaat önde gelenlerini hedef alıyor. Valinin bağlı bulunduğu İçişleri Bakanı'nın "tarikatçı olup olmadığı" sorgulanıyor. Bir bakan bir din aliminin cenazesine katılmasından dolayı kıyasıya eleştiriliyor ve valinin o cenazeye 'Bakan'a tavır koyarak gitmediği' itiraf ediliyor. BASIN
Saadet Partisi İl teşkilatının düzenlediği genişletilmiş divan toplantısına katılmak üzere Erzurum'a gelen Şevket Kazan, parti binasında basın toplantısı yaptı.
ŞEVKET KAZAN'IN DUYGUSAL ANLARI
Önder Sav ile yapılan görüşme sonrasında haksız eleştiriler aldığını ve kendisine vefasızlık yapıldığını belirten Kazan'ın konuşması sırasında gözleri doldu. Bu görüşmenin sadece teknik bir görüşme olduğunu ifade eden Kazan, şöyle konuştu:
"Kur'an-ı Kerim'e el basarak Allah'ın laneti, meleklerin laneti, bütün insanların laneti üzerimde olsun diye yemin ettim. Ben Şevket Kazan'ım. Benim dürüstlüğümü kimse tartışamaz. Ama maalesef onlar ağabeylerinin dürüstlüğünü tartıştılar. Benim 1990 yılında Trabzon'da il başkanı olarak Ankara'ya gelmesini sağladığım kardeşim, televizyon ekranlarına çıkıp hep bunları konuştu. Ne yaptım ben? Ben Numan Kurtulmuş'u devirmek için Önder Sav'dan taktik almadım. Ne yapmışım ben? Allah'a, Peygamber'e küfür eden Önder Sav'ın ayağına gitmişim. Benim Önder Sav'ın bu hakaretinden haberim yok. Olsa ona göre hareket ederim. Onun için bunların hepsi bu konuşmalarıyla vebal altındadırlar. Bu dava yolunda kim beni kırmış, incitmişse hepsine hakkım helal olsun."
TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ SORUNU GÖRÜŞTÜM
Kazan, Önder Sav ile yaptığı görüşmenin Numan Kurtulmuş'u devirmek için bir taktik olmadığının altını çizerek, "Önder Sav, benim CHP-MSP hükümetinden kabine arkadaşım. Daha sonra TBMM yaşantımda Grup başkan yardımcıları ve parti yetkilileri olmamız nedeniyle bazı konularda karşı karşıya, bazı konularda birlikte görüş sergilediğimiz bir arkadaşım. Daha genel olarak Ankara Barosu'ndan bir avukat meslektaşım. Kendisiyle baş başa konuştuğumuz konuya gelince, bir tüzük değişikliği sorunu.
Şöyle ki, Saadet Partimizin bu son kongresinde gündeme bağlı olarak bir tüzük değişikliği yapıldı. Yapılan değişiklikle delegeler için olağanüstü kongre davetlerinin, Siyasi Partiler Kanunu'na göre üye tam sayısının en az 1/5'i, buna paralel olarak Saadet Partisi tüzüğünde de üye tam sayısının en az 1/5'i olan olağanüstü kongre davet yetki, tüzük komisyonu tarafından bir rivayete göre 1/3'e, diğer bir rivayete göre ise 2/3'e çıkarılmıştır. Bu düzenleme, bir hukukçu olarak bana göre 'bir azınlık hakkının ihlali' idi ve Siyasi Partiler Kanunu'na aykırıydı. Oysa tüzüklerin Anayasa'ya göre kanun hükümlerine uygun olması mecburiyeti vardır.
Bu görüşümü değerli parti üyemiz anayasa hukukçusu Prof. Dr. Mustafa Kamalak hocamız da teyit etti. Buna rağmen partimiz dışından bir bilene de danışmak istedim. Partimiz dışından bu hususları en iyi bilen, kamuoyunda kongre partisi olarak tanınan CHP'nin Genel Sekreteri Önder Sav idi. Randevu istedim, kendisiyle görüştük. Kendisi de bana 1/5 olarak düzenlenen bir hakkın, 1/3 veya 2/3'e çıkarılamayacağını açıkça ifade etti. Görüşmenin konusu bu" ifadelerini kullandı.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer başkasından aktarıyor süsü verip köşesinde şöyle bir yazı yazmış:
YALÇINTAŞ-KURTULMUŞ

Bunun tek izahı Sabetayist dayanışmasıdır!
Yalçın Bayer laik ve solcu, Numan Kurtulmuş ve Murat Yalçıntaş ise dindar Müslüman bilinen ve fakat her üçü de Sabetayist ailelere mensup kişiler olarak ortak yanları Yahudi’dirler!
Diğer dikkate değer bir husus da öteden beri Numan Kurtulmuş ile Murat Yalçıntaş’tan geleceğin Başbakanı diye söz edilmesidir.
Ama en ilginç olanı Sabetayistler söz konusu olduğunda mangalda kül bırakmayan Millî Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi’nin köşesinde isim vermeden Murat Yalçıntaş konusunda gözü kapalı kefil olduğunu yazmasıdır. Babası Prof. Dr. Nevzat Yaçıntaş’ın Sabetaist olduğunu herkes bilir de konunun uzmanı Eygi bilmez mi?
Mehmed Şevket Eygi yıllardır Millî Gazete’de Erbakan’ın daveti ve tavassutu ile yazı yazıyor ama bir kerecik olsun adını andığına ve hele ipe götürülse bile savunduğuna şahit olmuş değiliz!
Sabetayistler bilindiği gibi sağcı, solcu, liberal, milliyetçi, laik, ******çü oldukları gibi dindar Müslüman ve tarikatlı olabiliyorlar. Hatta Osmanlı’da tarikat şeyhi ve şeyhülislam bile oldukları biliniyor.
Günümüzde Sabetayistleri ele veren en önemli husus Erbakan’a karşı dipsiz bir kin, nefret ve düşmanlık taşımalarıdır.
Ne yalan söyleyelim, doğrusu öteden beri hep Mehmed Şevket Eygi’nin de Sabetayist olabileceğini düşünmüşüzdür.
Mehmed Şevket Eygi’nin rejimin kuş uçurtmadığı bir totaliter baskı döneminde Bugün ve Sabah Gazetelerine nasıl sahip olduğu hep muamma olarak kalmıştır.
Demirel’i Başbakanlıktan, Ecevit’i CHP Genel Sekreterliğinden istifa etmek zorunda bırakan 12 Mart Muhtırası sürecinde Mehmed Şevket Eygi’nin gazetelerinin batırılmış olması da önemli ip uçları verecek niteliktedir.
Mehmed Şevket Eygi’nin, Erbakan’ın Konya bağımsız milletvekili adayı olduğu 1969 Genel Seçiminde Bugün Gazetesi’nde bağımsız oy pusulasına mühür vurmayı unutmayın diyerek kendisine inananları şaşırtması ve binlerce oyun iptaline yol açması da unutulmuş değil.
Seçimde Erbakan için çalışanlar Konya’nın mahalle ve köylerine yeni çıkan yasanın metnini dağıtıp oy pusulalarını mühürlememelerini tembih ederken, Demirel’in Adalet Partisi mensupları ise kucaklarında Bugün Gazetesini dağıtıp aman mühürleyin diye propaganda yaptılar.
Çünkü tek başına Adalet Partisi iktidarında Başbakan Demirel Erbakan’a özel yasa çıkartarak o seçime kadar hep mühürlenen bağımsız oy pusulalarının mühürlenmemesine ilişkin değişiklik yaptırdı. Mehmed Şevket Eygi ise mühürleyin diye manşet atarak Erbakan’ın bir milletvekili çıkaracak kadar oyunu iptal ettirdi. Ancak Erbakan 3 milletvekili çıkartacak kadar oy aldığı için seçilmesi önlenemedi.
Erbakan Mehmed Şevket Eygi’nin aleyhtarlığını engellemek için Millî Gazete’de yazmasını sağlamış olmalı.
Nitekim Erbakan’ın, CHP-MSP Koalisyon Hükümeti sırasında çıkartılan 1974 genel af yasası kapsamına Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez 163. Madde kapsamına giren Müslümanları da dâhil etmesi ile yurt dışında firar yaşayan Mehmed Şevket Eygi Türkiye’ye döndüğünde Büyük Gazete adında bir haftalık çıkardı ve Millî Selamet Partisi’ne karşı bir cephe açtı. Sonra okuyucu kaybedince gazeteyi kapattı.
Bir ara da Mehmed Şevket Eygi Sabetayist Erol Simavi’nin bir gazetesinin başına getirildi. Zeki Ceyhan’ı da Millî Gazete’den koparıp ona transfer etti.
Oysa Zeki Ceyhan’ın yazılarını Erbakan yazıyordu. Millî Gazete’de yazdığı gibi yazmadığını görünce de işine son verdi. Uzun süre boş gezen Zeki Ceyhan’ı bazıları ısrar edince Erbakan yeniden Millî Gazete’ye aldı. Ondan sonra da hiç ayrılmadı.
Erbakan Millî Görüş hareketi boyunca Yahudi ile verdiği mücadelenin daha fazlasını içerideki uzantılarına karşı verdi.
Yoksa azılı Millî Görüş düşmanı Yalçın Bayer Numan Kurtulmuş’u böyle cansiperane hiç destekler miydi?
Geçenlerdeki bir yazısında ise yine kendisi gibi bir Sabetayist olan Prof. Dr. Mete Gündoğan için kökten Millî Görüşçü diyerek genel başkanlığa getirmeleri için Saadet Partililere kakalamaya kalkıştı.
Sonunda da Mete Gündoğan MKYK listesine girdi.
Ah bu Yahudiler!
Müslümanlar için en büyük tehlike olmasaydı Kur’an-ı Kerim’de hiç Yahudiler hakkında 500 ayet nazil olur muydu? BASIN
Yazımı buraya kadar okuduysanız zihninizin karmakarışık olduğunu görür gibiyim. Daha geçen ay Saadet partisinde kongre curcunası yaşanıyordu bu ay da CHP de. SP de CHP de tam seçimlere 8 ay varken intihar ediyor sanki. Siyasette bu yaşananlar normal mi sizce ? Nasıl bir oyun tezgahlanıyor ? Saadet partisi bir doğum yaptı ve H.A.S Ğarti doğdu. Daha önce de AKP doğmamış mıydı bu ocaktan ?
8 ay sonraki genel seçimlere nasıl bir tezgah hazırlanıyor acaba ? CHP ye kızanlar h.a.s Partiye mi yığılacak ? Necmettin Erbakan kürsüye vinçle çıkartıldı peki seçim otobüsüne nasıl çıkarılacak ? Kılıçdaroğlu da başka parti kurar mı yoksa Önder Sav emekli edilebilir mi ?
CHP çok tuhaf bir görünüm sergiliyor. Bu parti devleti yönetemez diyenler haklı çıkıyor. Parti sekreteri emrinde bir parti genel başkanı olur şey değil. Genel sekreterin kuklası görünümünde bir parti genel başkanına halk nasıl güvenirde oy verir ? Zaten yıllardır iktidar olma isteği, çalışması, hırsı olmayan bir partiye kim neden güvensin ki ? Kılıçdaroğlu da bir seçim arifesinde şu an. Parti genel başkanı mı olacak yoksa lider mi olacak işte bu belli olacak. Deniz ****** yıllarca parti başkanı oldu ama lider olamadı. Liderlik karizması hiç gelişmedi ****** da. Kılıçdaroğlu da lider olma sınavında. Önümüzdeki günler sürprizlere gebe sanırım. Masonlar yeni tezgahlar kuruyor.
03 Kasım 2010 Çarşamba
UĞUR ÖZALTIN

Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx

- Similar topics