Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AKABE BİATI EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
AKABE BİATI EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
AKABE BİATI EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
AKABE BİATI EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
AKABE BİATI EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
AKABE BİATI EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
AKABE BİATI EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
AKABE BİATI EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
AKABE BİATI EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AKABE BİATI EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
AKABE BİATI EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
AKABE BİATI EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
AKABE BİATI EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
AKABE BİATI EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
AKABE BİATI EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
AKABE BİATI EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
AKABE BİATI EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
AKABE BİATI EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

AKABE BİATI

AKABE BİATI Empty AKABE BİATI

Mesaj  Admin Paz Ara. 04, 2011 8:52 pm

AKABE BİATI

Akabe Biatı : Nübüvvetin 11. senesinde Mekke'nin haricindeki Akabe denilen yerde Medine ahalisinden bir cemaatın, Hz. Peygamber'le (A.S.M.) gürüşüp konuşarak İslâm'ı kabul ve tasdik ettikleri biat hâdisesi.
Biat : Bağlılığını, itimadını bildirmek. Birisinin hakemliğini veya hükümdarlığını kabul etmek. El tutarak bağlılığını alenen izhar etmek. Bağlılığını tazelemek.
Akabe :
1. (C.: Akabât) Bâdire. Sarp ve çıkılması müşkül yokuş.
2. Tehlikeli geçit. Dar ve iki tarafı pusu yeri olan boğaz.
3. Muhatara, tehlike.
4. Hastalığın veya başka bir halin en tehlikeli ve korkulur süresi.
5. Kızıldenizin kuzey ucunda, Süveyş'in doğu tarafında bulunan dar bir körfezin ismi.
BAŞBAKANA BİAT ETİİK diyen bir AKP liye sayın Bülent Arınç AKP DE BİAT ETMEK YOKTUR diyerek partilinin hatasını düzeltti. Sayın Bülent Arınç’ı bu davranışından dolayı kutluyorum. İşin doğrusu da o dur. Siyasi liderlere biat edilmez. Çünkü siyasi liderler Rasul veya Nebi değillerdir.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Biat, dini bir kavramdır, hukuki bir kavram değildir. Biadı dini anlamda birileri için kullanabilirsiniz ama bir siyasi partinin genel başkanı için kimse kullanmamalı'' dedi. 'Erbakan'a da Erdoğan'a da biat etmedim'BASIN

Fazilet haber de MAHMUT EFENDİ HZ. ERBAKAN HOCAYA BİAT ETTİ haberi videosunu silmişler fakat konusu hala duruyor.

Siyasi liderleri ilahlaştırmak bir felakettir. İslam dini LA İLAHE İLLALLAH – İLAH YOKTUR SADECE ALLAH VAR esasını temel alır. Bu satırlarıma şüpheyle yaklaşanlara tek bir ayet ortaya sunacağım.
Maide suresi
72-) Lekad keferelleziyne kalu innAllahe HUvel Mesiyhubnü Meryem* ve kalel Mesiyhu ya beni israila'büdullahe Rabbiy ve Rabbeküm* innehu men yüşrik Billahi fekad harramallahu aleyhil cennete ve me'vahün nar* ve ma lizzalimiyne min ensar;
Andolsun ki: “Allah, MeryemOğlu Mesih’dir” diyenler kafir oldular... (Oysa) Mesih şöyle dedi: “Ey İsrailOğulları!.. Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz (olan) Allah’a kulluk/ibadet yapın... Çünkü kim Allah’a (B gerçeğince) ortak koşarsa, muhakkak Allah ona cenneti haram kılmıştır... Onun varacağı yer Nar’dır... Zalimler için ensar yoktur”.

116-) Ve iz kalAllahu ya Iysebne Meryeme eente kulte linNasittehızuniy ve ümmiye ilaheyni min dunillah* kale sübhaneKE ma yekûnü liy en ekule ma leyse liy Bi hakk* in küntü kultühu fekad alimtehu, ta'lemü ma fiy nefsiy ve la a'lemü ma fiy nefsik* inneKE ente allamül ğuyub;
Ve hani Allah şöyle dedi: “Ey MeryemOğlu İsa!... İnsanlara, , diye sen mi söyledin?”... (İsa) dedi ki: “Subhaneke (Haşa, tenzih ve tesbih ederim seni)... (Bi-) Hakk olmayanı söylemek benim için nasıl olur?... Eğer onu söylemişsem, muhakkak sen onu bilmişsindir... Sen nefsimde olanı bilirsin, fakat ben senin nefsinde olanı bilmem... Muhakkak ki gaybları en ala bilen sensin, sen”.

“Ey MeryemOğlu İsa!... İnsanlara, , diye sen mi söyledin?”

Yukardaki ayeti, nokta kadar menfaat uğruna virgül gibi eğilip bükülenlere, parayla cenneti arsa satın alır gibi alabileceğini zannedenlere, kendi Rabbini kandırabileceğini sananlara, yalan dolanla hep karlı çıkacaklarını zannedenlere sunuyorum. Hz Meryem ve oğlunu ilah edinmekten sakındıran bir kudsal kitaba iman ettiklerini söyleyenlerin yukarıdaki ayete kör kalıp, kıçı kırık siyasetçileri ilah edinmeleri ya da popstarlara tapınan bir gençliğin ne halde olduğunu derin derin düşünelim lütfen.
04 Aralık 2011 Pazar
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx