Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU

GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU Empty GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU

Mesaj  Admin Cuma Kas. 18, 2011 3:18 pm

GMAİL HESABINA CEP TELEFONUNUZU EKLEME ZORUNLULUĞU

Kaç defadır bu sorunu yaşıyorum tahmin edemezsiniz. Gmail hesabı açıyorum ve bir süre sonra hesabıma girebilmem için cep telefonumu istiyorlar. Sayfada şunlar yazıyor.
Cep telefonunuzu hesabınıza ekleyin
Telefon numarası olmazsa, şifrenizi unutmanız veya hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda hesabınıza tüm erişimi kaybedebilirsiniz. Bunun neden bu kadar önemli olduğu konusunda daha fazla bilgi edinin.
Google bu numarayı yalnızca hesabın güvenliği için kullanacaktır. Numaranızı hiçbir zaman diğer şirketlerle paylaşmayız veya asla istemediğiniz mesajlar göndermeyiz.
Gmail hesabı bulunanların başlarına bu mutlaka gelmiştir. Ya telefon numaralarını kuzu kuzu eklemişler ve yollarına devam etmişlerdir ya da benim gibi isyan bayrağını açıp alın hesabınızı çalın başınıza demişlerdir. Neden ben ALIN HESABINIZI ÇALIN BAŞINIZA diyorum onu açıklayayım. Bu durumun ne kadar antidemokratik ve istismarcı tehlikeli bir yaklaşım olduğunu anlatayım. Hatta bunu bir kampanyaya dönüştürüp bu saçma uygulamanın sonlandırılmasına vesile olmak istiyorum.

Sayın gmail yönetimi, siz bu hesabın ilk açılmasında böyle bir zorunluluk uyguluyor musunuz ? HAYIR
Peki neden sonradan sonraya icat çıkarıyorsunuz ?
Cep telefonu şirketlerinin bile müşterisini adam yerine koymayıp müşterisinin isteği olup olmadığını sormadan reklam, bildiri, seçim parti adayı reklamları gibi bir sürü zırvalığı müşterisine yollarken siz kalkıp cep numarasını hiçbir yerde kullanmayacağınızı söylüyorsunuz. Bizde çok safız ya hemen inandık.

Son yıllardaki telekulak vakaları ortalığı yangın yerine döndürmüşken siz kalkıp uyduruk bir email hesabı için cep telefonu numarası istiyorsunuz. Yarın bir gün cep telefonunu değiştirse ne olacak ? Zırt pırt hesap doğrulatmanızdan zaten bıktık. Bir de telefon doğrulatma belası sardıracaksınız başımıza.

Ben bu güne kadar birkaç gmail hesabımı sırf bu uygulama yüzünden ALIN HESABINIZI ÇALIN BAŞINIZA dedim ve cep telefonumu vermedim. Vermeyeceğim de. Ugurozaltin niki ile Hotmail, mynet ve ttmail adreslerim var ve bunlardan cep telefonumu isteyen yok. Bu üç hesabım da bana yetip artıyor. Gmail uygulamasına tepkim ENAYİ OLMADIĞIMIN bilinmesidir. Gelin hep beraber tepki gösterelim. Küresel şirketlerin enayisi, ahmağı ya da kuzusu olmadığımızı onlara gösterelim.
18 Kasım 2011 Cuma
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx