Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
KORKUSUZ SELİM 5 EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
KORKUSUZ SELİM 5 EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
KORKUSUZ SELİM 5 EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

KORKUSUZ SELİM 5

KORKUSUZ SELİM 5 Empty KORKUSUZ SELİM 5

Mesaj  Ayhan Sarıkaya Paz Eyl. 05, 2010 1:36 pm

Kel Sadık, Sadık olalı böyle kaymaklı, ballı börekli işi ele geçirememişti. Bu yaşına kadar, kenarda köşede kalmış sünepe bir iş adamı profili çizmekteydi. Girdiği ihalelerden hep başarısızlıkla çıkmış, hiç bir varlık gösterememişti.

Şimdi göbeğini gere gere yürüyordu.” İyi ki, şu tilki Kerimle tanışma fırsatı yakaladım.Yaşantımın seyri değişti…Tilki Kerim’le tanışmadan önce mümkün müydü, bu alemde ayakta durabilmek…Her taraf çakallarla dolu.Kurtlar sofrasında öyle kaşık sallamak, her babayiğidin karı değil…” düşüncelerinin kazandırdığı rahatlıkla adeta ayakları yere basmıyor,havalarda uçuyordu…

Tilki Kerim sayesinde ilk ihale işine el atmadan önceki görüşmeleri, hala gözlerinin önündeydi. Kerim’in bürosunda oturmuşlar, onun sözlerini, can kulağı ile dinliyordu. Şehrin en lüks semtinde son derece şatafatlı bir büro; güzel bir sekreter, etrafında dönen koruyucu fedaileri. Sanki filimlerde seyrettiği mafya,tam karşısındaydı.

“- Bak Sadık bey, bu işin ihalesini kazanırız. Cebimizde bil.Ondan sonra her şey aramızda bitmiş olacak.Kazandığın paraları, yarı yarıya kırışacağız.Antlaşma tutanağı falan filan işlerinden hoşlanmam.İmzam,silahımın namlusundan çıkacak olan merminin bırakacağı izdir…”

“- Peki efendim!”

“- Sen şimdi, öncelikle ihaleye girecek olan kişilerin künyelerini, bana vereceksin. Gerisine karışmayacaksın, tamam mı?”

“- İşte efendim liste” diye cebinden çıkardığı beyaz kağıdı, Kerim’ e uzattı.

Kerim, listeyi uzun uzun inceledikte sonra:

“- Bunların hangileri dişli?..”

“-Şu üç kişi…Bunlardan,Ahmet Budak:

- Oldukça zengindir, her tarafta onun etkinliği kol geziyor. Mafyadan çekinmediğini söylemiş olsa da; ödü kopuyor, mafyaya bulaşmaktan…

İkincisi:
Yakup Bayrak.Sinsinin tekidir. Saman altından su yürütmesini çok sever. Başına bela gelmesinden tedirginlik duyar.Tilki gibi etrafı koklayıp,tehlikenin nerelerden geleceğini sezmeye çalışır…

Üçüncüsü:Davut Dilbaz!
Dost canlısı gibi görünür.Ama tam şeytandır.Ne yapacağını ilk anda anlayamazsın.Garbını almazsan,savurduğu salvolar seni zamansız nakavt edebilir.Kendisini, zenginler sınıfında kabulleniyor…

Tilki Kerim, tiz bir gülüşle sinsice sırıttı!Sırıttığında; öndeki tek altın dişi, ortaya çıkmıştı.Elindeki tükenmez kaleminin ucuyla,bu üç ismin üzerini ayrı ayrı çizdi.Çizgilerin üzerinden bir daha geçti,bir daha geçti…İsimler,çizgilerin altında kayboldular…

“- Bu işler, benim için çocuk oyuncağı.Hadi sana kolay gelsin. İhaleyi şimdiden kazanmış bil…Tamam mı?”

Aradan bir yıl geçmiş, aldığı iş bitince…

Tilki Kerim’den yeni bir haberin gelmesi gecikmedi. Kendisini bürosuna çağırıyordu.

Sadık kardeş, biz dostlarımızı hiçbir zaman unutmayız.Sizin gibi dostların yaşaması demek, bizim ayakta durmamız demektir. Yeni bir ihalede yine ismin başrolleri oynayacak…Ne dersin?

Kel Sadık’ın reddetme şansı, hiç yoktu zaten. Hemen kabullendiğini belirtti. Bunun üzerine Tilki Kerim, ağzındaki baklayı çıkarmakta gecikmedi:

- Kazancının yüzde sekseni benim, gerisi de senin olacak…

Gözleri, tam bir tilkinin gözleri gibi derinden derine karşısındaki adamın gözlerinin içine girmiş, onun zayıf anını kıskıvrak yakalamıştı…

- Efendim, bana düşen az olmuyor mu? Hiç olmazsa yüzde otuzu bari benim olsa, olmaz mı?..

Bu boşboğazlığı yapmasıyla birlikte Tilki Kerim, neye uğradığını şaşırdı.Karşısındaki muta hit bozuntusu,kendisini bir şey sanmaya başlamıştı ha!Haddini hemen vermek gerekiyordu.Oturduğu yerden tilki çevikliği ve kurnazlığıyla ayağa kalktı:

-Bana bak, insan müsveddesi, burada benim ofisimde kuralları ben koyarım. Senin ne haddine benimle böyle konuşmak, ha?İstersem seni köle gibi çalıştırmasını da bilirim…

Tilki, tilkiliğinden çıkmış; adeta aslan kesilmişti Kel Sadık’ın karşısında.

Sadık, neye uğradığına şaşırdı. Söylediklerine çoktan pişman olmuştu ama bir kez iş işten geçmiş bulunuyordu. Süt dökmüş kedi gibi pustu. Ne yapacağını bilmez şekilde, suçlu bir çocuk gibi kafasını önüne eğdi.

Tilki Kerim, biraz sakinleştikten sonra:

-Hadi git şimdi. Benim belirtmiş olduğum rotamdan dışarı çıkarsan; mermilerin önünde seni oynatırım bilmiş ol…

Kel Sadık, paçayı ele vermiş, zayıf tarafından yakalanmıştı…Kurtuluşunun olamayacağını çoktan anlamıştı.

Tilki Kerim, çoktandır birinci sınıf pavyonlara takılmamıştı. Bu gece, felekten bir gece geçirmek istiyordu.Eve telefon edip,işlerinin yoğunluğunu bahane ederek geç geleceğini ya da hiç gelemeyeceğini bildirdi…

Bir saat sonra Yıldız pavyonda yerini almış, iki hayat kadının arasında keyfinden kendinden geçmiş haldeydi. Her nasılsa fedailerine izin vermiş,yalnız kalmayı yeğlemişti.Arada bir attığı kahkahalar,içerinin bunaltıcı havasında; etrafa yayılan orkestranın çıkarmış olduğu yüksek gürültüler arasında oldukça silik kalıyordu …

Bir şişe viskiyi yarılamıştı ki; iki masa ilerisinde oturan davetsiz misafirin kendisine yöneltmiş olduğu; kurt gibi keskin bakışlarından hala habersizdi…

Bu bakışların sahibi Korkusuz Selim’den başkası değildi. Avını adeta panter gibi boğmaya hazırlanırcasına sabırsızlanıyordu. Hazırlıklı gelmişti. Zaten hazırlıksız tuvalete bile gitmezdi. Bu alemin havası böyleydi. Korku salarken, korkuyla yaşamak; vaz geçilmez kuraldı maalesef…Belinin her iki tarafında; tam şarjör dolu onaltılık silahlar,hazır bekliyordu…

Bir ara Tilki Kerim, tuvalet ihtiyacını karşılamak için ayağa kalktı, yanındaki hayat kadınlardan müsaade isteyip, pavyonun çıkış noktasındaki WC. yazılı yere doğru sendeleyerek gitti…

Pantolonun fermuarını aşağıya “çartt” diye sıyırdı. Klozetin içerisine tam işeyeceği sırada; kafasını delercesine zorlayan demir parçasının soğukluğuyla irkildi!

Korkusuz Selim’in ağır ses tonu, kulaklarında çınlamaya başladı birazdan:

- Tilki!!!Tilkki Kerimmm!!!Etraftan haraç yerken meydanın boş kaldığını sandın, öyle mi?Korkusuzu hepten unuttun…Ben,bu alemde senin gibi kenelerin baş düşmanıyım…Anladın mı lannnnn?...Aldığın haraçlardan payıma düşeni neden göndermedin,bu zamana dek?...Şimdi canını alayım mı?...Bokunun üzerine mıhlayayım mı lan, seni?..

Tilki, fareden farksız olmuştu…Ayakları titremeye başlamış,korkudan altına yapmıştı.

- Canıma kıyma,Korkusuz!!!...Payını fazlasıyla gönderecem!Bir hata yaptım affet!!!...

DEVAM EDECEK!...

Ayhan Sarıkaya