Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Hoşuma Giden Fıkralar EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Hoşuma Giden Fıkralar EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Hoşuma Giden Fıkralar EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Hoşuma Giden Fıkralar

Hoşuma Giden Fıkralar Empty Hoşuma Giden Fıkralar

Mesaj  Misafir Ptsi Eyl. 07, 2009 3:19 pm

Bir Albay, bir asker, bir yaşlı kadın ve bir genç kız trende aynı kompartmanda yolculuk ediyorlarmış.
Tren tünele girdiğinde
Mucuuukkk diye bir ses ve ardından da şaaaakkk diye bir tokat sesi gelmiş.

Yaşlı kadın
Bak şu densize kıza sulandı kızda patlattı tokatı diye düşünüyormuş, kafasınıda sallıyarak.

Genç kız da
Ay ne zevksiz herifmiş bu ben dururken gitti kocakarıyı öptü yedi şaplağı diyormuş içinden

Albay da
Ulan namussuz asker çıtır kızı öptü tokatı ben yedim diyormuş içinden

Asker de
He he he kendi elimi öptüm tokatı Albay yedi diyormuş içinden hınzır hınzır :>

Misafir
Misafir

Hoşuma Giden Fıkralar Empty Geri: Hoşuma Giden Fıkralar

Mesaj  Misafir Salı Eyl. 08, 2009 6:53 am

Yakışıklı mı yakışıklı, pırlanta gibi bir delikanlımız, gurbet ellere Almanya'ya, Almanya’nın güneyi Bavyera'ya çalışmaya gider. Hergün iş arar, arar ama bir türlü iş bulamaz. Çok güzel, güzel olduğu kadar alımlı, tutkulu bir Alman kızı ile seviyeli bir ilişkiye girer. İlişki aşka dönüşür. Aşk vazgeçilmez bir hal alır. ve... kız ailesine Temel'e olan karasevdasını açıp, evlenmek istediğini söyler. Güneş ne kadar çoksa din de o kadar yoğun olur misali, güneyli baba da kendi dini şartını koyar ortaya. 'Temel mutlaka Hıristiyan olmalıdır, üstelik de hasosundan katolik...!' Angelika, usulca Temel'e durumu açar, ama Temel'in tepkisi serttir. 'Pen pir daha asla sünnet olmam..!!!' Güzel Angelika, olayın bir seremoni, bir törenden ibaret olduğunu, bir tascık kutsal su ile rahip efendi tarafından kutsanacağını anlatır. Zaten denizci olan Temel bu öneriyi rahatlıkla ve merakla kabul eder. Bütün aile bir arada, en şık elbiselerini giymiş kilisede buluşurlar. Tören başlar. Rahip: - Ey müslüman olarak dünyaya gelen, şimdi baba, oğul ve kutsal ruhu kabul eden Temel evladım. Şimdi seni bu kutsal suyla kutsayacağım... Rahip işaret parmağı ile orta parmağını suya sokar Temel'in alnına iki damlacık su, gereken duaları eder ve bu eylemini üç kez tekrarlar. Ailede büyük bir sevinç, Angelika hem mutlu hem hayran... Uzun lafın kısası iki genç 'dünya evine' girerler. Oturdukları mahalle çok şirin. Dindarlığın iyi tarafı, komşuluk ilişkileri de son derece iyi. Gelenekler hiç bozulmamış. Bozulmamış ama Temel'inki de sapasağlam yerinde. Temel balkonda mangal yapmaya bayılır. Pişirdiği etleri komşularına ikram edince Alman komşular da bu işe bayılır. Gel gelelim cuma günü gelince işin tadı kaçar. Hristiyan aleminin katolik mezhebinde, cuma günü kırmızı et yemek yasaktır. Cumaları et yerine balık tercih edilir. Temel'in buram buram kokan pirzolaları, külbastıları komşuları rahatsız eder. Angelika'ya haber verirler. O da sevgili kocasına durumu anlatır. Bir sonraki, bir sonraki cuma derken şikayetler artar. Angelika ricasını yineler. Temel de sevgili karısına 'yemin-i billah eder' 'Ben kırmızı et değil balık pişiriyorum' diye. Angelika'cık sonunda çareyi, bir bahane ile cuma günü çaktırmadan sevgili kocasının yanında evde kalmakta bulur. Vakit öğleye yaklaşınca Temel, mangalını-ızgarasını, pirzolalarını hazırlar. Angelika pür dikkat olayı izlemektedir. Mangal köz tutmadan Temel alır bonfileleri, pirzolaları yanına. Gider bir de içerden düğün hediyesi gümüş kâse getirir. Koyar içine suyu batırır parmaklarını başlar okumaya... - Ey sen anasından dana, danasından pirzola olarak doğmuş olan et, ettum senu paluk

Misafir
Misafir

Hoşuma Giden Fıkralar Empty Geri: Hoşuma Giden Fıkralar

Mesaj  Misafir Salı Eyl. 08, 2009 6:54 am

Köyün gençleri Temel"e gelip:
"Temel amca, sen eski avcılardansın bize avlanmayı öğretir misin?" demişler.Temel de onları kıramamış ve hep birlikte ava cıkmışlar. Ormanda gezerken küçük bir delik görmüşler.Temel
"Çocuklar habu gördiğunuz tavşan deliğidur.Silahi doğrultup bekleyeceksin tavşan çıktı mı vurdun vurdun vuramadın gitti" , demiş.
Biraz beklemiş ve tavşan çıktığı anda Temel onu halletmiş. Biraz daha gitmişler, bu sefer ilk delikten daha büyük bir delik görmüşler.Temel:
"Aha bu da tilki deliğidur.Silahi doğrultup bekleyeceksin tilki çıktı mı vurdun vurdun vuramadın gitti", demiş ve tilki çıkınca onu da vurmuş. Biraz daha gitmişler bu sefer bir insan boyunda delik görmüşler. Temel: "Bu gördiğunuz de ayi inidir.Silahi doğrultup bekleyeceksin, ayı çıkti mı vurdun vurdun vuramadın gitti", demiş ve daha öncekilerde olduğu gibi ayıyı da vurmuş. Biraz daha gittiklerinde, neredeyse 5 insan boyunda bir delikle karşılaşmışlar.
Temel biraz çekinmiş: "Ula uşaklar bu kadar yeter hadi geri dönelim", demiş.Gençler dönmek istememiş.İllaki buraya da bakalım demişler.Temel ısrarlara dayanamamış.
"Pekala herkes tüfeğini hazirlasun hep birlikte içeri girelum", demiş. Hep birlikte dev gibi ine girmişler.Biraz sonra içerden silah sesleri gelmiş. Ertesi gün gazetelerde manşet:
"Kimliği belirlenemeyen teröristler, trene" saldırdı ! "

Misafir
Misafir

Hoşuma Giden Fıkralar Empty Akıllı Anne

Mesaj  Admin Perş. Eyl. 24, 2009 4:38 pm

AKILLI ANNE

Mehmet ile Handan öğrenci olup, aynı evi paylaşmaktadırlar. Bir gün Handan ve Mehmet, Mehmet�in annesini yemeğe davet ederler. Mehmet�in annesi akşam yemeği süresince Handan�ı uzun uzun süzer ve aslında Handan�ın çok alımlı ve güzel bir kız olduğunu, acaba aralarında ev arkadaşlığından daha ileri bir boyutta bir ilişkinin mevcut olup, olmadığını merak eder.

Aklını okumuşcasına Mehmet annesine der ki:

Ne düşündüğünü biliyorum ama emin ol ki sadece ev arkadaşıyız, ötesi yok.

Akşam yemeğinden sonra Mehmetin annesi evine döner. Aradan bir iki gün sonra Handan der ki: Mehmet, annen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesini bulamıyorum.

Mehmet yanıtlar: Annemin almış olabileceğini tahmin etmiyorum ama ben yine de kendisine bir mektup yazayım. Oturur ve yazar: Anneciğim, gümüş çorba kasesini sen aldın demiyorum, ama almadın da demiyorum. Fakat konu şu ki: Sen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesi kayıp.Sevgiler oğlun Mehmet.

Bir hafta sonra Mehmet�in annesinden mektup gelir:

Sevgili oğlum,

Handanla yatıyorsun demiyorum, ama yatmıyorsun da demiyorum. Fakat konu şu ki:

Handan kendi yatağında yatıyor olsaydı, gümüş çorba kasesini çoktan bulmuş olurdu.

Sevgilerle annen…
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx