Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN

HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN Empty HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 29, 2011 3:53 pm

HERKES BAYRAM YAZISI BEKLERKEN

Herkes bayram yazısı beklerken ben ayran yazısı yazacağım. Canın ayran mı çekti demeyin sakın. Hayır bu mürekkebi ayran olan yazım olacak. Beyaz kağıda ayran mürekkepli bir yazı. İki beyaz renk üst üste nasıl okuyacağız dediğinizi duyar gibiyim. Demek ki neymiş efendim okuma için iki zıt aranıyormuş. Zıt karakterlilerin aşkları çok şiddetli olurmuş derler ya. Doğru olabilir bilemem. Biri acılı sever diğeri tatlılı mesela. Her ikisi de kendi sevdiğini sevdirmeye uğraşırsa münakaşa çıkar. İyi de bu münakaşadan büyük aşk nasıl çıkar anlayamıyorum. Kavgalar bitince mi aşk meşk :>

Apartmanda çatı katında geçimsiz bir ihtiyar oturuyor mesela. Yönetici aylık aidat istemiş geçen gün. İhtiyar çıldırmış, merdivenlerden yuvarla sen koca bakır kazanı gece yarısı. Kazan öyle bir gümbürtülü inmiş ki aşağı, apartman sakinleri krizde. Kimisi ramazan davulcusu yukarı çıkmış ihtiyardan bahşiş isteyince davulcuyu aşarı yuvarladı sanmış, davulcu çala çala yuvarlanıyor demişler. Kimisi de bakır kazanın yuvarlanışını terör saldırısı zannetmiş. İç savaş mı çıkıyor diye tuvalete kaçan mı ararsın, balkona tüneyen mi ? Geçimsiz ihtiyar apartmanın deli dumrulu sanki. Ne o gönderilebiliyor ne de diğerleri kaçıyor. Acayip bir birliktelik bu, aşk mı desem aşk böyle bir şey olmamalı bence, bu olsa olsa sigara tiryakiliği gibi bir şey.

DELİYE HER GÜN BAYRAM derler ya, bu apartman da da bu ihtiyar her gece bir şenlik çıkartıyor. Geçenlerde bir dairede mevlüt okunuyormuş. Elektrikler kesilmiş. Zifiri karanlıkta merdivenlerde bir çarşaflı hayalet çıkmasın mı. Kim o demeyin sakın bizim bakır kazanlı ihtiyardan başkası değil. Evde mevlüdan hocalar bağırış çığırış, kimi ayılır kimi bayılır. Çarşaflı hortlak milleti bir hafta korkudan aynı yorgan altına toplamış. Çocuklar anne babalarıyla yatmış. Eeee malum bu sefer de kocaların suratı bir hafta mahkeme duvarı.

Bizin ihtiyarın hanım derdi yok nasıl olsa. Zaten hangi kadın üç günden fazla durabilir ki onun yanında. Geceleri pek uyumuyormuş. Belki de ibadet yapıyordur. Zaten onun deli mi Veli mi olduğunu kaç yıldır çözemedik. Geçenlerde apartmanın önünde köpek gezdiren birkaç genç bayana çıkışmış. Evinizde annenizden su istersiniz, babanızı hiznetçi yaparsınız ama şu itlere gösterdiğiniz özeni onlara göstermezsiniz, itlere verdiğiniz hizmetin onda birini ana babanıza yapsanıza demiş bağırmış çığırmış. Gençlerin köpekleri bile korkmuş kaçmış. Gerçi ihtiyarın o sözleri pekte haksız sayılmaz ya neyse.

Bazen içimden geçiyor şu ihtiyarı eve davet edeyim diye korkuyorum vaz geçiyorum. Ya da ben çıkayım yukarı çalayım kapısını diyorum. Bazen gözlerine dikkatle bakıyorum apartman girişinde rastladığımda. Gözleri boş bakmıyor, hüzünlü bakışlarının ardında büyük bir acı gizliyor sanki. Ama kaçırıyor hemen bakışlarını. Çok ağır bir yükü sırtlamış kan ter içinde karınca gibi. Çok tuhaf bu ihtiyar. Onca deliliğine neden kızamıyoruz hayret ediyorum. Böyle çılgın bir ihtiyar gençliğinde nasıldı acaba ?

Çok sakindim gençliğimde diye bir ses duyunca ne olduğunu şaşırdım. Arkama dönünce birde baktım ki bizim ihtiyar arkamdan geliyormuş. Aklımdan geçenleri düşüncemi nasıl bildi cevap verdi ki ? Soramadım soramadım soramadım. Yukarıya doğru yavaş yavaş merdivenlerde çıkıp gitti.
29 Ağustos 2011 Pazartesi
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx