Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama

YAŞAR ALPTEKİN OLAYI

Aşağa gitmek

YAŞAR ALPTEKİN OLAYI

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mayıs 27, 2009 3:46 pm

Lokman suresi
33- Ey insanlar! Rabbinizden sakının ve bir günden korkun ki, baba çocuğuna hiçbir fayda veremez. Çocuk da babasına hiçbir şeyle fayda sağlayacak değildir. Şüphesiz Allah’ın vaadi gerçektir. O halde dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o çok aldatıcı şeytan sizi Allah’ın affına güvendirerek aldatmasın.

Fatır suresi
5- Ey insanlar! Haberiniz olsun ki, Allah’ın vaadi muhakkak haktır. Sakın bu dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o aldatıcı şeytan sizi, Allah hakkında da aldatmasın.

Istidraç olayı
Seyyid Şerif Cürcanî hazretleri, ‘Tarifat’ adlı eserinde kerameti şöyle tarif eder: “Peygamberlik davasında bulunmayan bir kimseden zuhur eden harikulâde hâl.” Tarifin devamında, “bu hâl, iman ve salih amel sahibi olmayan birisinde görülürse istidrac olur” diye ekler.

İstidracın lügat mânâsı, “derece derece yükseltmek veya indirmek”tir. Istılahta ise, “bir kimseyi, kendi arzusuna göre bir noktaya kadar götürüp, sonunda felâkete atmak,” mânâsına gelir.İnsanın nail olduğu bir nimet, eğer onun hakkında hayırlı ise, bu ilâhî bir ikramdır. Eğer o nimet o şahsın kibrini ve isyanını artırırsa bu, ikram değil istidracdır.

HİNDİSTAN DA SAİ BABA VE İSTİDRAÇ
Dünya genelinde 65 milyon inananı olduğu söylenen Sathya Sai Baba’nın Türkiye’deki müritleri, 14 yıl önce kurdukları derneğin kapılarını ilk kez GÜNAYDIN’a açtı. Dernek Başkanı Zorap Bedikyan, amaçlarının insanları iyiye ve güzele sevk etmek olduğunu söyledi.

Bir insan düşünün; ölüyü diriltiyor, ağzından altın veya değerli taşlar çıkarıyor! Aynı insan, elinden çıkan beyaz bir küle benzer toz ile başta AIDS olmak üzere, kanser dahil, birçok amansız hastalığı iyileştiriyor. Üstelik, zaman ve mekan kavramını hiçe sayarak istediği zaman istediği yerde size gözükebiliyor! Dünya genelinde 65 milyon müridi olan Sathya Sai Baba’nın Türkiye’deki inananları ise 92 yılından beri Fikirtepe’deki dernek merkezlerinde toplanarak ayin yapıyor.

AYAKLARINI ÖPÜYORLAR
Müritlerine ayaklarını öptüren, elinden şifalı kül, ağzından altın yumurtalar çıkaran Sai Baba Tarikatı’nın Türkiye’deki müritleri, Fikirtepe’deki merkezlerinde bir araya geliyor. Önce Sai Baba’nın yazdığı sözleri okuyarak ayin yapan sonra da onun kutsal külünü yutan Türk müritler, her pazartesi ve cuma günü de Kadıköy Fikirtepe’de ve Kasımpaşa Dolapdere’de yaklaşık 360 aileye yiyecek ve giyecek yardımı yapıyor. Sai Baba Tarikatı’nın zengin semtlerinde ise yoga ve meditasyon kulüpleri ile örgütlendikleri iddia ediliyor. Hindistan’da yaşayan Sai Baba’yı, ’hacı’ olmak amacıyla her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret ediyor. Sai Baba cemaatiyle kucaklaşırken müritleri de onun ayaklarını öpüyor.

HER TARAF MEHDİ KAYNIYOR
Gerek Türkiye’deki, gerek İslam alemindeki gelenekçi cemaatleri iyi tahlil etmemiz için Mehdilik olgusunu iyice kavramamız gerekmektedir. Biz Türkiye’deki bizce en büyük olan on geleneksel İslami cemaati bir kenara yazdık ve sonra bunların hangisinin şeyhini, liderini Mehdi zannettiğini araştırdık. Sonuçta tamamına yakınının kendi şeyhini, liderini Mehdi sandığını gördük. Bu da gerçek manada İslami cemaatleri kavramak için Mehdiyet olayını bilmenin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. (Unutmayın ki cemaatlerin büyük bir kısmı Mehdiyet konusunda açık konuşmaz. Bu konuyla ilgili bilgileri kendi içine girenlere bile hemen açıklamazlar. Birçok cemaatte bu bilgileri açıklayan şeyhin kendisi değil, onun en yakın halkası olmaktadır.)

HUMEYNİ’NİN MEHDİLİKTEN GELEN GÜCÜ
Şiilik’te Mehdilik konusu imanın şartlarındandır. Şiilik’teki bu konuya atfedilen önem Sünniliğin de üstündedir. Mehdinin hicri 256’da doğan Hasan Askeri’nin oğlu Muhammed olduğu, ortadan kaybolduğu ve günü gelince meydana çıkıp vazifeyi alacağı inancı Şiiliğin temel inançlarındandır.

İran devriminde halkın bölünmeden tek kaynaktan büyük bir bağlılıkla idare edilip ayaklanmasının altında da Mehdiyet inancı vardır. Yani yakın tarihte önemli yeri olan Şii-İran devrimini iyi anlamanın yolu da Mehdiyet konusunu iyi analiz etmekten geçmektedir. Şiilik’te, Sunnilik’teki binlerce Mehdi’ye karşı tek bir saklambaç oynayan Mehdi vardır, fakat bu Mehdi’nin Humeyni gibi vekilleri bile sırf bu vekaletten dolayı ihtilal yapacak gücü ellerinde bulundurmuşlardır.

HASAN MEZARCI OLAYI


1954 Düzce doğumlu. İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlığını yaptı ve İmam-Hatip Okulu’na girdi. İmam-Hatip’i bitirince Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Evli ve altı çocuk babası olan Hasan Mezarcı yakın tarihle ilgili tartışmalı konuları gündeme getirmesiyle dikkat çekti ve bu yüzden partisinden ihraç edildi.Daha sonra polemikler sebebiyle hapis cezasına çarptırıldı. Hasan Mezarcı’nın hapishane süreciyle başlayarak bir içine kapanma ve yalnızlaşma sürecine girdiği gözlendi.Hapis cezasının bitiminden sonra gittiği Almanya’da kendisinin Hazreti İsa olduğunu iddia etti.Psikolojik rahatsızlığı olduğu sanılıyor.

Kendisini Mesih ilan eden kapatılan RP’nin eski milletvekili Hasan Mezarcı’nın, Kaplancılar’ın lideri Metin Kaplan’la ittifak içinde olduğu ortaya çıktı. Mezarcı’nın, Metin Kaplan’ı ’halife’ yapmak istediği öğrenildi.

Mezarcı’nın, İsa olduğunu öne sürmesinden kısa bir süre önce Almanya’daki yakın çevresine, ’Yakında Kemalistler’e karşı peygamberliğimi ilan edeceğim. Metin Kaplan halife, ben de Mesih, kafir düzeni uğraşıp dursun’ dediği bildirildi.

Alman Savcılığı’na ifade veren eski Kaplancı Mustafa Ağdaş’ın itirafları Kara Sesçiler’in gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Kaplan’la uzun yıllar birlikte faaliyet gösteren Ağdaş’ın ’Metin Kaplan din ile ilişkisi olmayan birisidir. Amacı, örgüt adına topladığı paraları kendi hesabına aktarmaktır’ dedi. Ağdaş’ın ifadelerine göre, Kaplan örgütün her yıl yasalara aykırı şekilde topladığı 3 milyon markı kendi hesabına aktarıyor.

FETHULLAH GÜLEN VE MOON TARİKATI
Ama biz, Gülen konusuna girmeden önce biraz geriye gidelim… Birkaç yıl öncesine…

Bizim Zekeriya Beyaz Hoca, "öyle ne olduğunu bilmediği bir davet" gider. Yer Ankara’dır.. Beyaz Hoca ilk gün "Moon!" tarikatının toplantısına geldiğini anlar (!)

Nedir Moon tarikatı…

Moon bir Güney Koreli. Güney Kore ise Budist bir ülke. Moon’a sağlanan olanaklarla yeni bir tarikat geliştirilip, Budizm çökertiliyor… Güney Kore tümüyle ABD’nin denetimine giriyor...

Tarikat Lideri Moon’a ise ABD’de büyük imkanlar sağlanıyor…

Bir çok konuda örgüteleniyor.. İş dünyasında son derece etkili hale geliyor…

Akademik yapıda oldukça ağırlık kazanıyor..

Bir çok bilimsel arastırmalara el atıyor ve dünyanın bir çok yerinde okullar açıyor.

Bu gün tarikatın yüzlerce radyosu basın yayın organı var. Ve dünyanın en büyük haber ajanslarından biri bu tarikata ait…
Tarikat lideri Moon görevini yaptıktan sonra ABD ile sık sık başı derde girmeye başlıyor..
Çünkü Moon’un artık kontrol edilmesi mümkün olmayan bir serveti var....
Bir başka iddia da şu: "Dünya Dinlerinin Kardeşliği Örgütü" (kilisesi) Moon tarikatın liderliğini ilk olarak soyadı Koryürek olan bir Türk’e teklif ediyor…
Koryürek, önceleri bu teklife sıcak bakıyor ama nedense sonradan vaz geçiyor…

Ancak hem Koreli Moon Mason, hem de bizim Koryürek Mason…

İşler biraz karışık… Bugün ise konu başka bir ivme kazanmış durum da..
Şimdi biraz da Moon Tarikatının yaptığı işlemlere bakınız ve de bir de Fetullah Gülen cemaatının yapısına…
Her ikiside hemen hemen her ülkede okul açıyor..
Her ikiside iş dünyasına egemen...
Her ikiside bürokratik kademeleri sızmış..
Her ikiside siyasi kadrolarda yer alıyor...
Ve daha bir çok şey...
Benzerlik şaşırtıcı değil mi..?

Bir başka şaşırtıcı yön ise her ikisinin de ABD’ye yerleşmeleri...

(Gülen tedavi için gittiğini söylüyor)

MOON TARİKATI
Üyeleri arasında Tom Cruise ve birçok ünlünün bulunduğu Moon tarikatının kendini mesih ilan eden kurucusu Sun Myung Moon, önceki gün G. Kore’de helikopter kazası geçirdi. Helikopterin irtifa kaybederek dağlık bölgeye düşmesi sonucu Moon ve diğer aile mensupları hafif yaralandı. Düştükten sonra yanmaya başlayan S-92 tipi helikopterde 16 kişinin bulunduğu, bunlardan 13’ünün kilise üyesi olduğu belirtildi. Moon’un 1954’te kurduğu kilisesi, dünyanın çeşitli yerlerinde yüzlerce üyeye sahip.


Benim Yorumum
BURAYA KADAR OKUDUKTAN SONRA YANDAKİ RESMEDE BAKTIKTAN SONRA SİZ ZATEN YAZILMAYAN YAZIYI OKUDUNUZ VE ANLADINIZ.
BÖYLE ÜNLÜLERİN NEDEN NASIL BİR ANDA ERDİRİLİVERDİKLERİNİ ANLADINIZ SANIRIM.
KIŞIN ERDİRİLEN MEYVALAR HORMONLUDUR BİLİYORSUNUZ…
HORMONLU GIDALAR DA KANSEROJEN ETKİYE SAHİPTİRLER.
RUHUMUZU KANSEROJEN TEHLİKELERDEN KORUYALIM LÜTFEN.
14 Aralık 2008
UĞUR ÖZALTIN
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 629
Kayıt tarihi : 10/05/09
Yaş : 52
Nerden : manisa

http://www.ugurozaltin.tr.cx

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz