Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Paz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Perş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Ptsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Salı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Çarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Ptsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Perş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Cuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Perş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama

KAOSA DOĞRU

Aşağa gitmek

KAOSA DOĞRU

Mesaj  Admin Bir Ptsi Eyl. 06, 2010 3:24 pm

KAOSA DOĞRU

Toplumca bir kaosa sürüklendiğimiz açıkça görülüyor. Bir Ortadoğu ülkesi olduğumuzu bu sürüklenmeden kurtulamayışımızdan anlıyoruz. Ortadoğu da olan biten nedir ? Ülkemiz bu karmaşanın neresinde duruyor ? Ne batılı olabildik 80 yıldır ne de doğulu. Kilise ile havra arasında gidip gelen beynamazdan farkımız yok.

Küresel şirket istlaları tüm hızıyla devam ediyor. Yerel hükümetler ise halkın demirbaşlarını bu küresel şirket-hırsızlara peşkeş çekme derdinde. Dünya çift kutupluluktan tek kutuplu hale gelince bizin ülkemizin değeri düştü sanırım. Küresel şirketler komünizmden daha beter galiba. Kominize varken İslam inancı öcü gibi gösterilmiyordu, Müslümanlar da terörist imaja sokulmuyorlardı. Ülkemizin bu berbat kaostan kurtulabilmesi için halkımızında yöneticilerinde gaflet uykusundan uyanmaları gerekiyor. Çağdaşlık bu küresel hırsızların kölesi olmak mıdır ? İnsanlar bu küresel hırsızların bilanço defterlerinde sadece gelir gider hesabında birer rakamdan ibaret midir ?

Küresel silah şirketleri, küresel gıda şirketleri, küresel ilaç şirketleri dünyayı kan revan hale getirdiler. Bu açıdan orta doğuya ve ülkemizin doğusuna baktığımızda sorunların sebepleri açıkça görülüyor. Halkımızın yıllardır dişinden tırnağından artırarak yaptığı G.A.P projesinin üzerinde küresel akbabaların uçuştuklarını görüyoruz. Bu leş kargalarının niyeti bellidir. Orta doğunun en değerli malı petrol ve sudur. Üçüncü değeri de gıdadır. 30 yıldır terör bataklığına sürüklenişimizin sebebi petrol, su ve gıdanın bizim coğrafyamızda oluşudur. Bu geçen 30 yılda ülkemizde tarım ve hayvancılığın yok edilişinin sebebini de buradan çıkarabiliyoruz. Küresel gıda şirketleri büyük toprak sahipleriyle muhatap olmak istiyorlar. Topraklar tarımsız hale getiriliyor ki, şirketlerce toplanabilsin. G.A.P da toprak toplama işinde toprakların bedavaya alınabilmesi için de terör kullanılıyor.


Kürt liderlerinden Barzanî'nin Yahudi kökenli olup olmadığı tartışılıyor. Kuzey ırakta bir Kürdistan değil 2. İsrail kurulmaktadır. Devlet kurma hayali ile gözleri perdelenen Kürtler ise bu işte sadece kullanılmaktadır. Türkiye, İran ve Suriye ilerde başlarına gelecek belanın ne büyük bir bela olduğunun farkındalar. ABD nin önümüzdeki yıl 2011 de Irak’tan çekilmesiyle birlikte Irak’ta bir iç savaşın çıkacağı muhakkaktır. ABD bunun farkındadır. Türkiye, İran ve Suriye ise kuzey ırakta oluşacak bir kürt devletinin aslında bir Yahudi devleti olduğunu bildiklerinden bu iç savaşı durdurmak şurda dursun daha da bu iç savaşın artırılması taraftarı olduklarını tahmin ediyorum. ABD Türk Silahlı Kuvvetlerini bu konuda zorluyor ve Mehmetçiği kendisinin çekilmesinden sonra kuzey ırakta bulunmasını ve iç savaşın önlenmesini bizim ordumuzla yapmaya uğraşıyor. Mehmetçiğimizin kanı küresel silah, ilaç ve gıda şirketlerine peşkeş çekilmeye uğraşılıyor.

Kürtler bu oyunda sadece kullanılmaktadır ve 2011 den sonra Saddam’lı Irak’ı dahi arar hale gelebilirler. Türkiye kesinlikle Irak’ta çıkabilecek bir iç savaşta Kürtlerden yana taraf olmamalıdır. Türkiye bu hataya sürüklenirde Irak’ta ki iç savaşın çıkmasını önlemeye kalkışırsa hayatının ahmaklığını yapmış olur çünkü Irak’ta bir pkk örgütü değil bir devletleşmiş pkk ile uğraşmak zorunda kalır ve Türkiye’nin kendi bölünmesi hızlanır. Türkiye, İran ve Suriye bu konuda beraber olmalı ve uyanık durmalıdırlar. ABD – İran gerginliği de bu yönde hazırlanan bir tuzaktan ibarettir.

Kuzey Irakta çıkabilecek bir iç savaşın Türkiye’ce önlenmeye kalkışılmasını Mevlana hazretleri tabiriyle söyleyeyim. Türkiye böyle bir durumda KURT YAVRUSUNU EMZİREN AHMAK KEÇİ durumuna düşmüş olur. Sayın Başbakan B.O.P Projesinin 2. eşbaşkanı olduğunu söylemekte bir zarar görmüyor ve bunu açıkça defalarca söylemiştir. Balık burcu olan sayın Başbakan çok duygusal bir kişiliğe sahiptir. Ama devletlerin yönetiminde duygusallık yoktur. Kuzey Irak’ın kalkındırılması bir açıdan KURT YAVRUSUNU EMZİREN AHMAK KEÇİ konumuna düşmek değil midir ? Barzani ve Talabani şimdi köprüyü geçinceye kadar herkese eğilmekte ve DAYI demektedir. Ama bu iki aşiret reisinin de ne mal olduklarını bilen bilir. “bırakın bir pkk lıyı kedi bile teslim etmem” diyen bir kürt lidere kim ne kadar güvenebilir ki ?

E. ORG. BAŞER: Kürt devleti İsrail’e yarar
Emekli Orgeneral Edip Başer, ABD ve İsrail’in çıkarlarının, Kuzey Irak’ta bir Kürt devleti oluşturulmasında kesiştiğini söyledi. Türk Dünyası Araştırma Vakfı tarafından Süleymaniye Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele katılan Başer, ABD’nin bölgedeki çıkarlarıyla İsrail’in çıkarlarının birbiriyle örtüştüğüne dikkati çekerek, iki devletin ortak çıkarının Kürt Irak’ta bir Kürt devleti konusunda kesiştiğini belirtti. Kuzey Irak’ta kurulacak olan bir Kürt devletinin en çok İsrail’in işine yarayacağını vurgulayan Başer, “Kürt devletinin kurulması Türkiye’nin de toprak bütünlüğünü tehlikeye sokacaktır. Kuzey Irak’ta kurulacak Kürt devleti Türkiye’ye örnek gösterilerek Güneydoğu Anadolu’da da bir Kürt Devleti kurulması için baskı yapılacaktır” dedi. Başer, Türkiye’nin Irak’ın yeniden yapılandırılmasında söz sahibi olması ve Türkmenleri desteklemesi gerektiğini vurguladı. BASIN

İstanbul’daki kışlalardan “Tek vatan, tek vatan, tek devlet, tek dil” yazılı tabelaları indirenlerin de vatana ihanet suçuyla yargılanmalarında ısrarlıyız!

Tam bu noktada, Amerikan Dış Politikasının en önemli belirleyicisi olan CFR’nin kıdemli üyesi Richard Murphy’nin “TSK’da operasyon yapacağız. Terfilere müdahale edeceğiz” demesinin ardından, TSK’nin teamülleri ihlal edilerek, Org. Yalman’ın, kendisinden daha kıdemli ve Kara Kuvvetleri Komutanı olmasına kesin gözüyle bakılan Org. Edip Başer’in önüne geçirilip, Kara Kuvvetleri Komutanı yapıldığı tekrar hatırlanmalıdır!! Halen TSK’da Özkök ve Yalman’dan başka Sabetaycı Komutanlar olduğu da biliniyor!.. Türkiye-İsrail ilişkilerinin eskisinden çok daha yüksek bir profile çıkarılmasında baş rolü oynayan Çevik Bir ve Güven Erkaya’nın Sabetaycı oluşları da, Yahudi Bayan Migdalowitz’in tespiti ile tam olarak örtüşüyor! Halen görevde bulunan Org. Hilmi Özkök ile Org. Aytaç Yalman’ın Sabetaycı oldukları da, Ilgaz Zorlu ve diğer bazı yazarlar tarafından açıklanmıştı. Bize ulaşan bilgiler de bu açıklamaları doğruluyor! BASIN

Avrupa birliği ile Rusya Arassındaki gerginlik devamlı şekilde artırılmalıdır. Avrupa Türkiye’yi içine almayacaktır. Avrupa birliğinin bir Yahudi imparatorluğu olduğunu söyleyen yazarlar da vardır. Avrupadaki bu İslam karşıtlığı boşuna değildir. Ülkemizin bu kanlı kumpastan nasıl kurtulacağı merak konusudur çünkü ülkemizde kafalar iyice karışmış vaziyette. Kim kimdir, kim kimin kuklasıdır iyice karışmıştır. Allah yardımcımız olsun.
06 Eylül 2010 Pazartesi
UĞUR ÖZALTIN
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 629
Kayıt tarihi : 10/05/09
Yaş : 52
Nerden : manisa

http://www.ugurozaltin.tr.cx

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz