Ugur Ozaltin Makaleleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

En son konular
» BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPaz Ağus. 19, 2012 2:17 pm tarafından Admin

» NEDEN ÇOK ÜZGÜNÜM
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Haz. 07, 2012 4:17 pm tarafından Admin

» KATİLLİK NERDE BAŞLAR
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPtsi Haz. 04, 2012 4:24 pm tarafından Admin

» SOR SORUYU
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptySalı Mayıs 29, 2012 12:20 pm tarafından Admin

» ÜSTÜN DÖKMEN DÖKTÜRDÜ
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyÇarş. Mayıs 16, 2012 11:50 am tarafından Admin

» PARA ZAAFI
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPtsi Mayıs 14, 2012 5:50 pm tarafından Admin

» KUL HAKKI
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Mayıs 10, 2012 2:49 pm tarafından Admin

» DECCAL CENNETİNİ İSTEMİYORUM
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyCuma Mayıs 04, 2012 2:06 pm tarafından Admin

» OKUMAK ÇÖZMEKTİR
Aşk Lafta mı Kaldı ? EmptyPerş. Mayıs 03, 2012 12:34 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Aşk Lafta mı Kaldı ?

Aşk Lafta mı Kaldı ? Empty Aşk Lafta mı Kaldı ?

Mesaj  Admin Salı Eyl. 01, 2009 7:43 am

AŞK LAFTA MI KALDI ?

Etrafıma bakıyorum görünüşte her şey normal sanki.
Ama biraz detaylara indiğimde resim değişiyor.Hani bazı resimler vardır aslında farklı bakıldığında ayrı ayrı farklı resimler bulursunuz o bir tek resimde. İşte bende aşkı yaşam resimlerinde arıyorum ama bulamıyorum.

Eski dostluklar, eski arkadaşlıklar, eski komşuluklar diye bahsetmeye başlarız nedense. Yenilerden kimse memnun değil mi ?

Teknoloji geliştikçe bir şeyler kayboluyor sanki. Suni tatlandırıcılar gibi yaşamımızda suni zevklere bürünüyor. Peki neden memnun değiliz ? Bu teknolojik dayatmalardan sıkıldık mı yoksa ? Pamukluları kaldırdılar naylon türü girdi bedenimize, kesekağıtlarını kaldırdılar naylon poşetler girdi çantamıza, parayı kaldırdılar naylon plastik banka kartı girdi cebimize. Bahçeli müstakil evlerimizi aldılar beton demir yığını katlara soktular bedenlerimizi. Kurmalı saatlerimiz bile yok artık her şey pilli. Modern hayatın koşturmacasında aynı apartmanda yan yana iki komşu birbirlerini tanımadan yaşıyorlar. Herkeste bir ürkeklik, bir korkaklık. Kimse kimseyi evine sokmaya cesaret edemiyor. Neden kimse kimseyi evine katmaya cesaret edemiyor ? Evde yokki garibim, sabahtan akşama çalışıyor ve eve gelip horul horul uyuyor. Yada tv de her gece o onu kesmiş, şu bunu doğramış, genç sevgilisini kafasını kesmiş çöp vidonuna atmış türünden yığınla haber seyrediyor.

Yıllar önce Amerikan filmlerinde seyrederdik ve benim çok tuhafıma giderdi. Adam işte çalışır sonra iş çıkışı markete uğrar bir kese kağıdı yiyecek alır evine gelir. Yada barlara açılır ordan bir kadınla evine döner ve bir kese kağıdı yiyecek yenir sonra bira dolu buzdolabı açılır televizyon karşısına geçilir bira içilir ve sonra yatak odasına geçilir. Kadın sabah çeker gider veya adam işe çeker gider. Böyle tuhaf bir yaşam tarzı artık bizim ülkemizde de revaçta maalesef. Evlilikler bir yıl bile dayanmıyor yıkılıyor. Ortalık çocuklu boşanmış genç kadınlarla dolu. Tabiî ki o genç kadınlar da başka yeni evli kadınların korkulu kabusu durumunda gizliden bir iç savaş var sanki ailelerde. 18 yaşında bir kız erkek arkadaşıyla deniz kenarında 1 hafta tatil yapıp dönüyor ailesinin yanına ve kızın anne babası her şeyi normal karşılıyor. Ya da adamın karısı tek başına tatile çıkıyor Bodrum da, adam İstanbul da çalışıyor. Örnekler o kadar çok ki.

Böyle giderse yakın bir zamanda 10 yıllık evli çiftlere Nobel ödülüne aday gösterebilirler veya tv programlarına çıkartıp halka uzaylılarmış gibi tanıtılabilirler.

Sahi unutuyordum az kalsın zina suç olmaktan çıkarılmıştı ya. Halka sorulmadan, refarandum yapılmadan bu çok önemli karar verilmişti ya işte sonuçları yaşanıyor artık.
O günlerden bir gazete manşeti buyurun.
1 Eylül 2004 Radikal gazetesi Ankara

AKP'nin, zinayı yeniden suç kapsamına sokma girişimi, 'pasif' bir tutum izleyen CHP'de büyük sıkıntı yarattı. CHP'li kadın milletvekilleri şunları söyledi:
Canan Arıtman: Kadın ve erkeğe aynı oranda ceza verilecek olsa da zinanın yeniden suç haline getirilmesi geriye gidiştir. Kabul edilemez. Zina sekiz yıl önce suç olmaktan çıkarılmıştır. Bu düzenlemenin uyum yasalarıyla bir ilgisi yok. Uluslararası toplantılarda Türkiye'de kadınlar açısından da zinanın suç olmaktan çıkarıldığını söylediğimizde Avrupalı parlamenterler bizi ayakta alkışladı. Şimdi yeniden eskiye dönüldüğünü onlara nasıl anlatacağız?

'Talep yok'
Bakan Çiçek, talebin Anadolu kadınından geldiğini söylüyor. Ben de Anadolu'yu dolaşıyorum. Hiçbir kadından böyle bir talep görmedim.
Zina suçlamasıyla eşlerden birini hapse atmak, o aile birliğini bir daha beraber olamayacak şekilde çökertmektir. Bu, kadını da aileyi de korumaz. Hele de böyle bir durum, kadına yaşama hakkı bırakmaz, kadının toplum dışına itilmesine yol açar.
Sadakatsizlik yapan eşi hapse atmak yerine, yüklü maddi tazminat ödeme durumuyla karşı karşı getirmek, çok daha caydırıcı olacaktır.
Ayşe Gülsün Bilgehan: Zinanın suç olmaktan çıkarıldığı 1998'den bu yana büyük sorunlar mı çıkmış, boşanmalar mı artmış? Hayır.

İşte durum bu maalesef. Boşanmalar artmamış vekillerce.
Ama dinimizde zina suçtur ve bunu hiç kimse değiştiremez. Dini kuralları yok saymanın bedelini yukarda yazdığım gibi ödemekteyiz.
ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR Rasul uyarısını sadece ticari açıdan ele almayalım sosyal açıdan aldatmakta aynı uyarının muhatabıdır.

01 Eylül 2009 Salı
UĞUR ÖZALTIN
Admin
Admin
Admin

http://www.ugurozaltin.tr.cx